Stanislav Hruška, známý spíše pod přezdívkou Standa natáčí rozhovory s ministry, politiky, ale i s celebritami. Jeho youtubový kanál Standa Show patří mezi nejúspěšnější české kanály s rozhovory. On sám má rekordní počet předplatitelů na tzv. platformě Patreon, kam lidé posílají každý měsíc určitý příspěvek. On sám má těchto pravidelných předplatitelů 3600, což je nejvíce v České republice. Předplatitelé pak mají přístup k nesestříhaným rozhovorům či mají další jiné výhody. V rozhovoru pro server Médiář prozradil, jak to bude s jeho budoucností na YouTube, kde má díky podmínkám velké problémy.
Na úvod dostal dotaz, proč prorazil s rozhovory zrovna on, když podobných kanálů v Česku funguje o něco víc. Prý to bylo primárně kvůli tomu, že byl mezi prvními. „To je vždy výhoda. Podcasty na YouTube dělám přes pět let, Patreon jsem založil před dvěma a půl lety. V té době jsem znal na Patreonu pouze jednoho Čecha, pro lidi to bylo nové. Zároveň jsem nezačínal od nuly, díky YouTube jsem měl svoje pravidelné diváky, kteří mě na začátku vytáhli – a potom už se to rozjelo,“ myslí si.
Skoky v počtu předplatitelů prý přišly vždy, když investoval do studia či do štábu, který mu pomáhá s rozhovory. „Lidé začali vnímat větší produkční kvalitu. Nechat si všechny peníze pro sebe je z krátkodobého hlediska fajn, ale pokud má projekt růst dlouhodobě, musí se neustále posouvat,“ myslí si.
Dále v interview rozebírá svoji kariéru. Pracoval jako projektový manažer Stream.cz. Tato platforma se následně přejmenovala na Televizi Seznam. Před pár dny se opět přejmenovala na Stream. On sám však jednou zjistil, že chce ve Streamu skončit a dělat rozhovory na plný úvazek. „Dal jsem výpověď a prvního ledna jsem se doma probudil a řekl si, co natočím za video. Ve skutečnosti to ale nebylo tak odvážné, protože už půl roku před výpovědí jsem zapnul na svých live streamech možnost takzvaných donates, aby mě lidi mohli posílat peníze. To tehdy hodně fungovalo na herních kanálech a já si řekl, proč by to nemohl zkusit i týpek, co mluví o politice. Ono to zafungovalo, za stream mně přišlo třeba pět tisíc korun. Co kdybych tedy streamoval dvakrát týdně, ne pouze dvakrát měsíčně? Díky tomuhle propočtu jsem došel k tomu, že se tvorbě budu věnovat na plný úvazek,“ popsal.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tle