ParlamentníListy.cz se politiků zeptaly, co si o tom myslí. Většina politiků německý zákon a návrh Alexandry Udženiji odsuzuje jako cenzurní a jako návrat do totality s tím, že nástroje na postihování příspěvků, které vyzývají k násilí, již dnes existují. Kdo by ale určoval na síti, co je a co není přípustné?
Pořad TV Barradov ZDE.
Praktiky autoritativních režimů
„Pan prezident je zásadním a rozhodným odpůrcem zavádění jakékoli formy cenzury. Cenzura je absolutně nepřípustná! Kauza ukazuje totální prázdnost a falešnost ODS. Neustále plná ústa svobody a ve skutečnosti nás chce ODS tahat na Východ zavedením praktik autoritativních režimů,“ vyjádřil se pro ParlamentníListy.cz mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.
„Tento německý zákon je cenzura. A co hůř, je to protiústavní cenzura, protože svobodu slova může omezit jen zákon nebo soud – a není možné, aby o tom, co smíte psát, rozhodovaly soukromé firmy – a nikoli soud či stát. Pokud někdo volá po podobném zákoně ze stran probruselistů jako ODS a další, pak jim mohu jen připomenout, že novodobí cenzoři budou mazat nejen to, co se jim nelíbí – tedy kritiku islámu nebo Bruselu, ale mažou i jiné takzvaně nepřístojné příspěvky, které kritizují vlastenecká hnutí, strany a názory. Ten, kdo po takové cenzuře volá, tak dostane roubík nakonec i on. Jsme pro, aby profesionální média nelhala a nezkreslovala, nedehonestovala, ale osobní názor člověka musí zůstat svobodný,“ sdělil předseda SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík