Středočeská ČSSD podporuje vstup strany do vlády s ANO

19.05.2018 14:10 | Zprávy

Středočeská ČSSD podporuje vstup sociální demokracie do menšinové vlády s ANO a doporučuje svým členům hlasovat ve vnitrostranickém referendu pro vstup do vlády. Podporu vyslovilo 111 ze 124 delegátů krajské konference v Kladně, šest členů bylo proti a sedm se zdrželo hlasování. ČTK to řekl mluvčí ČSSD Petr Vurbs.

Středočeská ČSSD podporuje vstup strany do vlády s ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

O vstupu ČSSD do případné koaliční vlády s ANO podporované KSČM rozhodnou všichni členové sociální demokracie v referendu, které začne v pondělí.

„Středočeská ČSSD oceňuje dohodu dojednanou předsedou Janem Hamáčkem a vyjadřuje mu plnou podporu. Dojednaná dohoda je příležitost pro Českou republiku mít stabilní a funkční vládu a pro ČSSD jednoznačnou příležitostí plnit náš sociálnědemokratický program,“ řekl Vurbs. Usnesení, které středočeská ČSSD dnes schválila, navrhl její nový předseda Robin Povšík.

Středočeská ČSSD si Povšíka zvolila do svého čela právě na dnešní konferenci. Hlasovalo pro něj 85 procent delegátů, Povšík neměl protikandidáta. Ve funkci nahradil současného předsedu celé ČSSD Jana Hamáčka, který svůj post ve středočeské ČSSD již neobhajoval.

ČSSD v Ústeckém kraji v pátek nedoporučila svým členům, aby podpořili ve stranickém referendu vstup sociální demokracie do vlády s hnutím ANO. Zástupci ČSSD napříč sedmi okresy Ústeckého kraje se podle krajského předsedy Miroslava Andrta shodli na tom, že vládní angažmá by pro sociální demokracii nebylo přínosem.

V pátek ČSSD představila možné kandidáty na ministry v případné budoucí vládě. Je mezi nimi i europoslanec Miroslav Poche, s jehož účastí ve vládě nesouhlasí prezident Miloš Zeman. Vnitro by měl podle očekávání vést Hamáček. Na ministerstvo práce a sociálních věcí by ČSSD chtěla vyslat bývalého politického náměstka na tomto úřadu Petra Krčála, na zemědělství prezidenta Potravinářské komory Miroslava Tomana a o kulturu by se měl starat olomoucký primátor Antonín Staněk.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Budete nějak řešit docházku vašich senátorů?

A jestli ano jak? A nemyslíte, že by stálo za úvahu, aby všichni politici, teda i poslanci a ministři byly z větší části placeni za odvedenou práci? Třeba za to, jak často se účastní schůzí, hlasování, kolik předloží zákonů apod? Nemyslíte, že by to pak politiky motivovalo, aby opravdu makali? Netvr...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Evropské frakce versus evropské národy

17:00 Ivan Hoffman: Evropské frakce versus evropské národy

POHLED IVANA HOFFMANA Čím dál více voličů si uvědomuje, že věci, které by si státy dříve vyřešily sa…