Podle něj důvod, proč se poslanci chtějí usadit v Senátu, tkví hlavně v délce senátorského mandátu. Na rozdíl od čtyřletého, který poslancům vyprší už příští rok, je šestiletý. „Vidím v tom snahu prodloužit si pobyt v politice. Pojistit si funkci. Pokud bude poslanec zvolen do Senátu, má šest let jistou pozici,“ řekl Právu Bureš.
Celý text je ZDE
Huml je proti přijímání uprchlíků
Huml vešel do obecného povědomí tím, že coby dopravní policista se v médiích často vyjadřoval k dopravní problematice. Do Sněmovny byl zvolen v roce 2010 za Věci veřejné a do klubu ČSSD přešel v roce 2012. Je znám např. ostře odmítavým názorem na přijímání uprchlíků a oceňuje v tom Miloše Zemana, se kterým vede předseda ČSSD Bohuslav Sobotka spory.
Do Senátu má kandidovat ve Středočeském kraji. „Ještě vám nic nepovím, teprve probíhají primárky,“ nechtěl prozrazovat víc. Podle informací Práva však jeho jméno již schválilo, byť těsně, předsednictvo strany.
Mládek chce ukončit „kralování“ ODS senátorskému obvodu
Do Senátu prý bude kandidovat i ministr a poslanec Mládek, který zase volby bere jako referendum občanů, zda svou práci dělá dobře. Pokud neuspěje, zváží prý odchod z vlády. Jestliže se mu však senátorské křeslo obsadit podaří, v dolní komoře místo něj usedne ředitel hřebčince v Písku Karel Kratochvíle (ČSSD).
„Vyslyšel jsem výzvu vedení ČSSD, které chce postavit kandidáta, který bude mít šanci získat mandát v obvodě obsazeném od počátku Senátu zástupcem ODS,“ vysvětlil Mládek.
Za Humla by mezi poslance přišel bývalý místostarosta Čáslavi Jiří Havlíček (ČSSD).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam