Posselt na páteční tiskové koferenci zdůraznil, že sudetští Němci nestojí o dělení na německo-francouzský tandem a na názorově odlišný blok v čele s visegrádskou čtyřkou, kterou vedle Česka tvoří Slovensko, Polsko a Maďarsko. „Chceme silnou střední Evropu,“ prohlásil. „Důležitý je boj proti opětovnému rozdělování Evropy na východ a západ. Třicet let po pádu železné opony hrozí Evropské unii rozdělení,“ doplnil Posselt.
Hovořil také o boji proti nacionalismu, populismu a levicovému či pravicovému extremismu. „Chceme silnou a demokratickou Evropu,“ řekl s tím, že nacionalismus byl příčinou neštěstí 20. století, tedy i druhé světové války, následného vyhnání a vysídlení Němců a rozdělení Evropy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab