Gang pěti teenagerů afghánských migrantů byl zatčen a obviněn ze znásilnění ani ne patnáctiletého chlapce, píše server britského bulvárního deníku The Sun. Ke znásilnění mělo dojít v lesíku v univerzitní Uppsale ležící asi 40 kilometrů od švédského hlavního města Stockholmu. „K údajnému útoku došlo v říjnu a podle informací státního zástupce Johana Strombacka bylo útočníkům mezi šestnácti a sedmnácti lety,“ doplňuje bulvární deník. Pokud bude skupina pěti pachatelů pravomocně odsouzena, mladým Afgháncům hrozí až čtyři roky vězení.
„Obžaloba požaduje, aby byla pětice mladíků po vykonání trestu vyhoštěna a aby bylo útočníkům nařízeno se do Švédska nikdy nevracet. Agresoři se v lesíku údajně vrhli na mladého chlapce – také Afghánce – a hodinu ho mučili a znásilňovali. Policie po útoku našla na jeho těle mimo jiné modřiny, škrábance i kousance. Útočníci si podle obžaloby celý útok řádně promysleli.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp