Světové výdaje na zbrojení loni mírně stouply. Poprvé po čtyřech letech

05.04.2016 8:07 | Zprávy

Poprvé od roku 2011 loni mírně stouply světové výdaje na zbrojení. Státy vydaly na nákup armádní výzbroje celkem 1,7 bilionu dolarů (asi 40 bilionů korun), tedy zhruba o jedno procento více než v roce 2014. S odvoláním na dnes zveřejněnou zprávu švédského Mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI) to uvedl server České noviny.

Světové výdaje na zbrojení loni mírně stouply. Poprvé po čtyřech letech
Foto: Petr Blahuš
Popisek: Bojový výcvik

Za mírným zvýšením zbrojních výdajů stojí podle SIPRI zejména trvalý růst armádních rozpočtů v Asii a v některých státech Blízkého východu, ale také ve východní Evropě.

Celý text je ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Jak chcete udržet české mediky ve zdravotnictví?

A nemyslíte, že tento problém, o kterém vy politici tak rádi mluvíte, se měl vyřešit už dávno? Co proto udělalo ANO? Vždyť dnes je realita takové, že je u nás víc doktorů cizinců než Čechů, aspoň já mám ten dojem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …