SOSP na svých stránkách uvádí příklady, jak velké internetové platformy mohou ovlivňovat politický boj, přičemž cenzura směřuje zejména ke konzervativním stranám. Tak například Facebook v roce 2019 zablokoval účet malé německé straně Der Dritte Weg (Třetí cesta) kvůli článku o migrantech.
„Když se v bytech panelových domů ubytovává stále více (kulturně cizích a odlišných) cizinců žádajících o azyl, kteří svou vděčnost někdy vyjadřují násilím a trestnými činy, nemá mnoho Němců v této čtvrti žádné vyhlídky…“ cituje SOSP text příspěvku Třetí cesty.
Tento příspěvek měl Facebook označit za nenávistný a oznámit, že porušuje zásady komunity. Článku omezil viditelnost a na 30 dní zablokoval celý kanál. „Strana se obrátila na Zemský soud Frankenthal s požadavkem na obnovení přístupu ke svému profilu, k odblokování kanálu a obnovení zveřejněného článku. Zemský soud žádosti nevyhověl a odvolání zamítl i Vrchní soud ve Zweibrückenu,“ líčí Společnost na obranu svobody projevu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Makarovič