„Byla jsem šokovaná obsahem nahrávky, vůbec jsem si nedokázala představit, že by tak vzdělaný člověk mohl ve třídě před dětmi předvést takovou přednášku plnou nenávisti, nepravdy a předkládat dětem takovéto věci. Okamžitě jsem paní učitelce nařídila překážku na straně zaměstnavatele, aby už mezi děti do tříd nechodila. Po Velikonocích s ní ukončím pracovní poměr,“ uvedla Renata Riedlová, ředitelka školy na Praze 6.
„Učitel má ctít fakta, ne pronášet propagandu v rozporu se zjevnými fakty. Ano, každý má právo na názor, ale nemá právo na lež. Proto oceňuji přístup ředitelky školy, která okamžitě dala paní učitelku na překážky a rozváže s ní pracovní poměr,“ pochválil postup vedení školy ministr školství Petr Gazdík.
Ještě dál zašla ministryně obrany Jana Černochová. „Na základce mě učila chemii paní učitelka (žádná soudružka) vyhozená z politických důvodů z univerzity, pak i z gymplu. Byla skvělá. Nikdy studentům nelhala, to je zásadní. Ta tupá osoba hlásající lži o Ukrajině, kazí pověst všem slušným učitelům, a je dobře, že musí odejít, lhala dětem,“ uvedla někdejší starostka Prahy 2 a dnes ministryně Jana Černochová.
Na základce mě učila chemii paní učitelka (žádná soudružka) vyhozená z polit.důvodů z univerzity, pak i z gymplu. Byla skvělá. Nikdy studentům nelhala, to je zásadní. Ta tupá osoba hlásající lži o Ukrajině,kazí pověst všem slušným učitelům a je dobře, že musí odejít, lhala dětem.
— Jana Černochová (@jana_cernochova) April 16, 2022
S tím však rezolutně nesouhlasí právník a předseda Svobodných Libor Vondráček. „Jako právník odmítám účelové ohýbání předpisů. Chápu, že po dvou letech ignorování právního státu to někteří lidé považuji za normální stav, ale já jako právník na to nikdy nemohu přistoupit. Poslední měsíce ignorovali mnozí ministři antidiskriminační právo, když se jim to hodilo. Dnes dává paní Černochová legitimitu ignorování pracovního práva, když se jí to hodí,“ zlobí se Libor Vondráček, který však nehodlá zkoumat, co přesně řekla paní učitelka na Praze 6, ale trvá na tom, že pravidla musí platit všude stejně.
„Tedy, buď budou důvody výpovědi striktně vymezeny v pracovním právu, anebo umožníme zaměstnavatelům vyhazovat zaměstnance i z jiných důvodů. Obojí má svoje klady i zápory, ale není možné, aby platil dvojí metr. Aby nějakého učitele pracovní právo chránilo, a pro jiného se ignorovalo,“ je přesvědčený Vondráček, který v této souvislosti připomněl dobu boje s pandemií Covid-19.
„Někteří učitelé běžně nadávali neočkovaným a někdy své nadávky mířili i přímo na přítomné neočkované studenty, ale pracovní právo je chránilo před vyhazovem. Za poslední měsíce se pracovní právo neměnilo, jeho jiný výklad je tedy čistě účelový. Pokud by náhodou takové účelové vykládání pracovního práva posvětil i soud, pak je to jasný argument pro ty z nás, kteří považují ochranářské pracovní právo za škodlivé a alibistické,“ dodal Vondráček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Karel Výborný