Erik Tabery má za to, že Petr Fischer provedl stanici Český rozhlas Vltava do moderní doby. Snaží se držet krok s moderními trendy a pod jeho vedením se v programu objevují zajímavé pořady.
„Jenže žijeme v době, kdy už samo slovo ‚kultura‘ je podezřelé. Dokázal to i absurdní střet o údajnou pornografii, která se měla objevit ve vysílání Vltavy. A jakmile se začnou čistit národní kulturní statky od avantgardy, je to signál, že něco je špatně. Historie je takových případů plná. Nezbývá než doufat, že ředitel Zavoral prostě jen kličkuje mezi vejci, protože si je vědom, že v rozhlasové radě je stále více aktivistů, pro které kultura evidentně končí u Aloise Jiráska. Nakonec však Fischera podpoří,“ věří Tabery.
Petru Fischerovi totiž s koncem roku končí i smlouva a Tabery se ve svém blogu přimlouvá za to, aby mu ji ředitel rozhlasu prodloužil.
Pokud by generální ředitel svého kolegu a podřízeného nepodpořil, znamenalo by to, že opět žijeme v nebezpečné době. V době, která se nebezpečně podobá roku 1968. Tehdy se nemalá část pracovníků rozhlasu postavila na stranu svobody. Čelili sovětským tankům i českým kolaborantům, ale když se ukázalo, že okupanti a kolaboranti získávají navrch, s některými pracovníky rozhlasu se přestávalo mluvit, bylo jasné, že se nad těmito lidmi stahují temné mraky. Tabery doufá, že Petr Fischer dnes není v podobné pozici.
Šéfredaktor Respektu poté ještě jednou zopakoval, že Fischer posunul Český rozhlas Vltava kupředu, a pokud se za něj Zavoral postaví, dokáže, že i on důsledně hájí českou kulturu před různými tlaky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp