„Pokud odmítli azyl v ČR, ke kterému směřoval původní projekt a jejich zájem, měli by v souladu s platným právem být co nejdříve repatriováni do Iráku,“ poznamenal Hašek. Otázkou podle něj je pouze to, zda mají být repatriováni na náklady státu, nebo nadace, která jejich příchod do ČR organizovala. „Neznám však podrobné podmínky projektu, např. zda se počítalo s možností, že si iráčtí křesťané rozmyslí pobyt v ČR,“ dodal.
„ČR nabídla svoji pohostinnost, přijali jsme irácké křesťany jako naše hosty. Sami se rozhodli se rozloučit a odejít, tedy jim přeji hodně štěstí v budoucím životě zpět v Iráku,“ podotkl také Hašek.
Zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček následně uvedl, že čeká omluvu od těch několika „sluníčkářů“, kteří jej napadali pro vyjádření určitých pochybností nad překotnou podporou tzv. uprchlíků. „Zejména v souvislosti s tím, že jsem se zastal TV Prima po její pravdivé reportáži o tomto problému,“ vzpomněl Křeček.
„Mně opravdu nejde o to, zda bychom mohli nebo měli těmto lidem pomáhat, ale jde mi primárně o tu drzost, s jakou rádoby morální převahou nejrůznější kazatalé zbytek národa poučují o tom, co je a co není správné, co si máme nebo nemáme myslet a za co bychom se měli stydět,“ řekl také Křeček s tím, že ač by mohl, nechce kazatele jmenovat.
„Oni mnohem více přispívají k nejednotě a rozvratu společnosti svojí zcela zjevnou neschopností pochopit skutečnou povahu světa kolem nich a z toho plynoucí představy o povinnosti poučovat jiné a sdělovat jim, jak moc zhnědly nebo zxenofobněli,“ uzavřel Křeček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef