„To, co jsem řekl, vyplývá z mých osobních zkušeností. Nevím, jestli to posluchači vědí, ale já jsem vyrůstal část dětství v dětském domově. To bylo v Mašťově u Podbořan. To bylo na konci 70. let minulého století a nás bylo na pokoji 15, takže ty podmínky byly o dost horší, než jsou v současných dětských domovech, tak když jsem si představil, že by mě adoptoval stejnopohlavní pár, tak skutečně by to pro mě bylo nepřijatelné, protože jsem vždycky chtěl mít maminku a tatínka,“ řekl Okamura.
„A překvapily mě potom některé ty e-maily těch homosexuálních aktivistů, ta neuvěřitelná agrese, když jsem pouze řekl, že bych chtěl mít maminku a tatínka,“ pokračoval Okamura, aniž přitom zmínil onen skok z okna, o kterém mluvil ve Sněmovně.
Moderátor Vladimír Kroc poté ocitoval část Okamurova vyjádření z Facebooku, že si umí představit, že je lepší vyrůstat se dvěma tatínky než v dětském domově.
A Okamura se rozzlobil.
„Pane redaktore, mě teda zaráží, že jste v Českém rozhlase vytrhli mé vyjádření z kontextu a necitovali jste původní pasáž toho vyjádření,“ vpálil Okamura,
„Já ji neznám,“ bránil se Kroc.
„Proto mě to velmi zaráží, protože ta je zásadní. Takže já to doplním do úplna, přestože bych to čekal od vás,“ rozjel se Okamura.
Přečetl část svého vyjádření, ve kterém je uvedeno, že nejlepší je, když děti vyrůstají v normální rodině, a za normální rodinu označuje ženu a muže, již mohou zplodit děti přirozenou cestou. „Normální rodina je muž a žena a já si myslím, že v tom problém není, ten problém tady vytváří někdo jiný,“ pravil Okamura.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp