Takto škaredý článek o Angele Merkelové jste dlouho nečetli

06.07.2016 10:02 | Zprávy

Japonský deník Modern Tokyo Times tvrdě kritizuje praktiky německé kancléřky Angely Merkelové a přirovnává je k éře NDR či fašistického Německa. Zejména v souvislosti se špehováním úřadů německých občanů, kteří kritizují přistěhovaleckou politiku Merkelové.

Takto škaredý článek o Angele Merkelové jste dlouho nečetli
Foto: bundeskanzlerin.de
Popisek: Angela Merkelová, německá kancléřka

Německá vláda v čele s kancléřkou Merkelovou se podle japonského deníku domnívá, že může svévolně měnit etnickou a náboženskou realitu v zemi, aniž by o tom s někým musela diskutovat. „Když navíc jednotlivci nesdílejí postoje podporované politicky korektními médii, jsou nazýváni xenofoby a pravicovými extremisty. Současné Německo v mnohém připomíná bývalou NDR a příslušné úřady špehují obyvatele země přes jejich osobní počítače, laptopy a mobilní telefony.“

Státní aparát a mediální elity v Německu podle japonského deníku pracují ruku v ruce s cílem manipulovat s fakty a trestat jedince s nepohodlnými názory. „Merkelová tak umožnila zpravodajským agenturám špehovat německé občany, kteří by mohli mít podezřelé politické názory. Jinými slovy, tzv. demokratické Německo, kde mohou téměř beztrestně šířit své názory radikální salafisté, zastrašuje rodilé Němce, kteří kritizují přistěhovaleckou politiku kancléřky.“

„Merkelová fakticky kopíruje zvyklosti zažité v bývalé NDR, kde občany s protikomunistickými názory monitorovala nechvalně proslulá tajná služba Stasi. Současní zpravodajci mají volnou ruku v používání malware, tedy počítačových programů, které umožňují vniknout do jakéhokoli osobního počítače a sledovat probíhající komunikaci,“ uvádí japonský deník s tím, že Merkelová jistě plně chápe, jaké úsilí bylo vyvíjeno v NDR i fašistickém Německu na ovládnutí a kontrolu politických oponentů.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

„Před osmi lety ústavní soud zakázal státnímu aparátu používat malware. Je smutné, že vzal nyní své rozhodnutí na nátlak Merkelové zpět. Občanské svobody tak dostávají na frak a ani politický rozměr tohoto kroku nevěstí pro budoucnost Německa nic dobrého,“ konstatuje japonský deník a podivuje se nad dvojím metrem liberálních demokratů, kteří brojí proti kritickým názorům na migraci, ale souhlasí s obchodováním se zeměmi, jako je například Saúdská Arábie. „V této zemi přitom platí islámské právo šaría a jiná náboženství zde nejsou tolerována.“

O možnostech německé vlády monitorovat popsaným způsobem podezřelé občany psala i agentura Deutsche Welle. Čtěte ZDE

„Výsledkem toho všeho je, že z Německa, Francie a Velké Británie proudí do Iráku a Sýrie stovky islamistů. Jediným cílem je vybudování multikulturalismu a zachování odlišných kultur. Právě proto je dnes Evropa kontinentem, kde mají džihádisté z Islámského státu tisíce věrných následovníků, kteří jsou rovněž ochotni vraždit alavity, křesťany, stínat šíity a zotročovat jezídy. Jinými slovy, zatímco islamisté operují po celém Blízkém východě a severní Africe a Saúdská Arábie zakazuje křesťanství, německé politicky korektní úderky hájí převážně mužské migranty vyznávající islám,“ konstatuje Modern Tokyo Times.

Podle japonského deníku je také udivující, že Německo a další evropské státy přijímají žadatele o azyl z Maroka, Pákistánu či Afghánistánu, kde přitom žádná válka neprobíhá. „Tito tzv. uprchlíci jsou přitom pouhými ekonomickými migranty. Přitom právě v těchto zemích čelí křesťané a vyznavači jiného než islámského náboženství krutému útlaku a diskriminaci. To samé platí i o ženské populaci,“ píše japonský deník a dochází k pesimistickému závěru, že kancléřka Merkelová bude i přes výše uvedené skutečnosti ignorovat názory většiny obyvatel země, kteří její migrační politiku odmítají.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Zase jen řeči

Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Novinář se mnou udělal rozhovor. A dostal za to takový céres...“ Vidlák odkryl mainstreamová média

22:14 „Novinář se mnou udělal rozhovor. A dostal za to takový céres...“ Vidlák odkryl mainstreamová média

Bloger a jeden ze zakladatelů hnutí STAČILO! Daniel Sterzik, zvaný Vidlák, představil strategii hnut…