Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT), která má aplikaci Tečka na starosti, v pondělí upravovala některé její parametry, protože se nově v rámci prokazování bezinfekčnosti neuznávají PCR ani antigenní testy.
Aplikace od rána hlásila problémy, lidem se podle informací serveru Novinky.cz nedařilo načítat certifikáty. Komplikace to znamenalo například pro lidi na letišti, kteří si již nemohli certifikát vytisknout a kvůli nefunkční aplikaci neměli jak prokázat svoji bezinfekčnost. Turistům v Rakousku kvůli nemožnosti prokázat očkování můžou hrozit i pokuty.
Kvůli problémům s aplikací byl navíc celý den přetížený i portál ocko.uzis.cz a tak si lidé častokrát nemohli certifikát stáhnout a vytisknout ani touto cestou. Po 13. hodině už server fungoval, problémy v aplikaci Tečka však přetrvávaly i po reinstalaci.
Přitom právě jednoduchou aktualizaci aplikace NAKIT doporučilo jako nejlepší cestu. Stejně radí i twitterový účet Chytré karantény. „V souvislosti se změnami, stále řešíme výkonností problémy serverové platformy, které mají vliv na aktualizaci platnosti certifikátů. Prosíme o trpělivost. Až to vyřešíme, tak bude stačit v aplikaci Tečka jen aktualizovat parametry,“ píše na Twitteru.
TEČKA. V souvislosti se změnami, stále řešíme výkonností problémy serverové platformy, které mají vliv na aktualizaci platnosti certifikátů. Prosíme o trpělivost. Až to vyřešíme, tak bude stačit v aplikaci Tečka jen aktualizovat parametry.
— Chytrá karanténa (@ChytraKarantena) November 22, 2021
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: jma
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.