Tejc rýpe: Zeptejte se na nejlepšího ministra financí Čechů

25.09.2011 19:57 | Zprávy

Miroslav Kalousek podruhé získal cenu nejlepšího ministra financí v zemích s rozvíjejícími se ekonomikami. A opozice se svými reakcemi na to rozhodně neotálela - podle Jeronýma Tejce z ČSSD by se měla na Kalouska porota, která ho vybrala, raději zeptat Čechů.

Tejc rýpe: Zeptejte se na nejlepšího ministra financí Čechů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jeroným Tejc

"Není to tak dávno, když ještě jako ministr Topolánkovy vlády tvrdil, že žádná světová hospodářská krize není a pokud bude, vyhne se naší zemi jako ostrůvku stability. Před posledními krajskými volbami sestavil rozpočet, o kterém všichni věděli, že je smyšlený. Plánovaný schodek 39 miliard se vyšplhal na neskutečně skutečných 192 miliard. Stal se nejvyšším v historii," vyjmenoval Tejc na svém blogu na serveru Aktuálně.cz, proč by ministr Kalousek podobnou prestižní cenu neměl dostat. "Pro většinu v naší zemi je ministrem nejhorším - alespoň podle toho, jak se lidem v zemi žije."

Před loňskými volbami pak Kalousek tvrdil, že zastaví zadlužování Česka. "Opak je pravdou. Kdyby prováděl jen tupé účetní operace a škrty, bylo by to ještě to nejmenší. Vláda pod jeho vedením ale rezignovala na jakoukoliv hospodářskou politiku a svými kroky směřuje k rozpadu základních funkcí státu. Ochromení činnosti policie, hasičů, úřadů, ale i zdravotnictví či sociálních služeb je nablízku."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…