Podle moderátora bylo přítomno 97 lidí a organizátoři tak prý byli rádi, že nebylo sto lidí, protože pak by muselo mít osazenstvo sálu roušky. A proti nim se na akci horovalo.
Humorné: Pomáháme Číně!!!
V úvodní části zahovořil profesor MUDr. Jan Žaloudík, CSc., místopředseda zdravotního výboru Senátu, děkan LF Masarykovy univerzity v Brně a významný člen vedení Onkologického ústavu v Brně: „Velmi důležitým stavebním nástrojem byl v minulosti karabáč. Tato doba může být modernějším pendrekem nebo nějaké doktríny…“ Vzpomenul pak na dobu předkrizovou: „Nebyl dostatek lékařů a sester. Pak přišla informace, že máme pomáhat Číňanům, tak jsme schválili devět tun roušek na pomoc Číně. Česká republika, o velikosti poloviny Šanghaje, se rozhodla pomoci Číně. Tak jí pomohla, a protože jsme neměli velké letadlo, tak tam poslali jen pět tun. Mezitím přišly informace z Wuchanu, byly informace z Fort Detricku v USA, kdy se spolupracovalo, dokonce některé virologické programy tam byly transferovány,“ osvětlil aktivity na začátku údajné pandemie profesor-senátor. „Takže jsme jim pomáhali. Pak byl Írán a mnozí, kdo byli v Orientě, tak asi přesně víte, jak se 12 případů počítá v těchto zemích… Nu a pak se to objevilo i v lyžařských střediscích a Berganu. Já se ptám všech, kdo se o tom chtějí bavit – kdo ve vašem okolí, ve vaší rodině či spolupracovníků v práci byl nemocen, ale opravdu nemocen na tuto kovidní nemoc a případně na ni umřel,“ dotázal se auditoria za úsměvů a potlesku Žaloudík.
Bububu…
„My jsme tady o tom neměli vůbec v březnu tušení, dělal se registrační systém, dodnes nevím proč Státní zdravotní ústav monitoruje každý den ta čísla. Pak jsme viděli v televizi rakve, rakve samé rakve. Když dáte rakve na hromádku, tak je to 6 rakví, a když je dáte vedle sebe a třeba deset za sebou, a dobře se to nafotí, tak je to nedozírná řada,“ komentoval záběry kamer i fotoaparátů senátor.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Václav Fiala