Euro v Česku loňský rok shrnuje se slovy, že se za 16 měsíců činnosti iniciativy „podařilo dosáhnout velkých úspěchů“. A jaké že to byly? Iniciativa jmenuje spolupráci s politiky, besedy o euru s občany, rozhovory a činnost na sociálních sítích. Pokud jste se na nich s Eurem v Česku nesetkali, nezoufejte, nejste samotní. Organizaci na nich sledovali jen stovky lidí, vyjma Facebooku s rekordním dosahem na téměř dva a půl tisíce sledujících. Nutno podotknout, že ani jediné video, vytvořené organizací (nikoliv převzaté záběry z vysílání ČT), nepřesáhlo na platformě YouTube více než tisíc zhlédnutí. Mnohé ani sto.
Inciativa však míní, že je její dosah silný. „Díky naší intenzivní práci jsme se rychle etablovali ve veřejném prostoru a stali se důvěryhodnými a kredibilními partnery. Máme schůzky s politiky, byznysmeny i ekonomy a jsme zváni do debat či ke spolupráci,“ píše ve výroční zprávě.
Pokud vám doteď toto uskupení nic neříká, věřte, že mnohá jména lidí, kteří za ním stojí, bezpochyby znáte. Předsedou Eura v Česku je Michael Pascal Večeř, neúspěšný kandidát hnutí Hlas do Evropského parlamentu a někdejší pracovník na Ministerstvu pro místní rozvoj jako projektový manažer v evropských fondech a na Úřadu vlády a Ministerstvu průmyslu a obchodu.
Večeř píše, že svou kandidaturou chtěl z České republiky učinit „ještě lepší místo pro život v jádru evropské integrace“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak