Obě Topolánkovy twitterové ostré reakce reagovaly na texty uveřejněné v Echo24.cz. V tom prvním server cituje Babiše, který tvrdí, že voliči ODS jsou ti, kteří podváděli s daněmi, že je naštval zavedením elektronické evidence tržeb. Uvedl to v rozhovoru pro Blesk. „Tři dny po volbách jsme oslovili ODS, aby s námi vstoupila do jednání o vládě. Pan Fiala tvrdí, že jejich voliči to nechtějí. Já tomu rozumím. Jejich voliči jsou ti, kteří podváděli s daněmi, a naštval jsem je s EET.“ Tato slova naštvala bývalého premiéra a předsedu ODS Mirka Topolánka, takže k tomu na Twitteru uvedl: „S dobytkem, který umí jen sprostě urážet a ponižovat, se nedá sedět u jednoho stolu, natožpak vládnout.“
Druhý text pojednával o tom, že vrcholní manažeři čínského státního konglomerátu CITIC Group přijedou v tomto týdnu do Prahy a přijme je prezident Zeman. Čínská státní firma by se mohla stát akcionářem skupiny CEFC Europe, v jejímž čele stojí Jaroslav Tvrdík. K tomu Topolánek napsal: „Další partička čínských komunistů potřebuje otevřít dveře Kremlu, použije k tomu osvědčenou spojku. To není vlastizrada?“
Zahořklost z nepovedené prezidentské kampaně
„Cítím tady zahořklost z nepovedené prezidentské kampaně a jejího výsledku. Jinak nelze slova Mirka Topolánka komentovat,“ sdělil Jaroslav Foldyna, nový místopředseda ČSSD. Bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Antonín Seďa napsal: „Mirek Topolánek je svérázný politik, který má často peprné výrazivo. Člověk si zvykl, že politika není vděčná. I když má expremiér v lecčems pravdu, takový jazyk nepoužívám.“ Podobně jako první dva přispěvatelé zareagoval i místopředseda Strany práv občanů Marian Keremidský. „Takové výroky bývalého premiéra nepřispívají ke zlepšení politické kultury u nás a tak trochu je v jeho větách cítit také zklamání z jeho výsledku v prezidentských volbách.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban