Jediný, kdo dovnitř pronikl bez problémů, byl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Ten na místo činu dorazil těsně po osmé a prošel prakticky bez povšimnutí. Když se dav konečně dostal dovnitř, následovala další nepříjemná procedura, tentokrát čekání ve frontě na podrobnou prohlídku, jaká se provádí na letišti. Jeden z dopálených občanů rozhořčeně opustil natáčení, když si nesměl ponechat v kapse svůj fotoaparát. „To jsem ještě nezažil,“ řekl nám naštvaně. „Proč je tady zakázáno fotit? Ke Klausovi jsem se tady dostal bez problémů, tady vyvádí kvůli chlapům, který ani nikdo nezná.“
Pozor, návštěvní řád!
Člen ochranky odkázal rozčileného návštěvníka na návštěvní řád, umístěný u vchodu. Ten účastníkům přímého přenosu zakazuje vnášet do sálu svrchní oděvy, zavazadla, zbraně, jídlo, nápoje a předměty určené k propagaci. V průběhu přímého přenosu pak zapovídá používat mobilní telefon (i s vypnutým vyzváněním), fotografovat, pořizovat audiovizuální záznam, hlasitě se projevovat a rušit přímý přenos.
Zdlouhavé čekání vytočilo i samotné účastníky debaty. Zeptali jsme politického nováčka mezi nimi, Petra Šindeláře (ODS), zda se nebojí zúčastnit se souboje s ostřílenými matadory. “To víte, že jsem nervózní, ale víc mě naštval dnešní článek v MF Dnes, kde komentátor vyjádřil názor, že mladí politici přináší trapnost. To jsem přemýšlel jestli to nemám zabalit,“ řekl ParlamentnímListům.cz.
Kromě Šindeláře se v debatě utkali hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD), Jaroslav Borka (KSČM), Jan Horník (TOP09 a STAN), Marek Poledníček (KKvK) a Josef Hora (HNHRM).
Nešvar v přímém přenosu
Samotný průběh prvního předvolebního souboje může voličům při rozhodování, koho volit, pomoci jen stěží. Převažoval totiž nešvar všech debat, v nichž se donekonečna opakují notorické problémy, neřešené mnoho let, kdy jeden politik vyvrací tvrzení toho druhého a naopak. Jako důkaz lze uvést palčivý problém zchátralých lázní Kyselka. Co politických proklamací a siláckých slov již zaznělo a dosud se na jejich záchranu nic podstatného nestalo. Na pranýř se spíše než užvanění politici dostali aktéři petice na záchranu Kyselky.
Jen okrajově se debatující dotkli plnění svých volebních programů, tedy čtyřleté bilanci své práce. Výsledek je opět tristní. Přes všechny předvolební sliby trvají v Karlovarském kraji problémy s vysokou nezaměstnaností, nedostavěnou rychlostní komunikací R6, nevyřešenou koncepcí zdravotnictví a hrůzně bujícími korupčními skandály.
Nelze se vůbec divit, že se občané o dění v kraji již příliš nezajímají a je zde tradičně jedna z nejnižších volebních účastí. Mnoho lidí se shoduje, že nemá koho volit. I zdánlivě jisté vítězství ČSSD, která v předvolebních průzkumech dosahuje kolem 26%, totiž při 35% volební účasti znamená, že ji hodlá dát hlas pouze zlomek obyvatel Karlovarského kraje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Hana Čechová