To je už fakt za čárou. To nenecháme jen tak. Ľuboš Blaha se postavil Bruselu

16.06.2016 14:02 | Zprávy

Slovenský poslanec Ľuboš Blaha (SMER-SD) se na svém facebookovém profilu opět rozepsal. Tentokrát jej rozlítily dle něj kontroverzní dohody TTIP a CETA o investičních a obchodních dohodách s USA a Kanadou.

To je už fakt za čárou. To nenecháme jen tak. Ľuboš Blaha se postavil Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Blaha, poslanec Národní rady SR

„Včera evropský výbor schválil na můj podnět usnesení, v němž Evropskou komisi vyzývá, aby se nesnažila při rozhodování o těchto dohodách obcházet národní parlamenty. Brusel se snaží tyto dohody protlačit i bez našeho souhlasu – to je už fakt za čarou,“ rozčílil se Blaha.

Podle něj je neuvěřitelné, že jediná členská země, Itálie, dokáže zablokovat rozhodnutí všech ostatních, kteří chtějí, aby se o CETA rozhodovalo i na národní úrovni. „Nerozumím Italům a nerozumím Komisi. Ale rozhodně to nenechám jen tak,“ pokračoval Blaha. Včera se prý snažil sehnat poslance z mnoha poslaneckých klubů, aby mu podepsali petici, kterou organizují Holanďané. „Abychom tlačili na Brusel, ať proboha v těchto klíčových věcech neobchází národní parlamenty,“ řekl s tím, že za slovenský parlament za pouhých pět hodin sebral 66 podpisů poslanců napříč poslaneckými kluby. „S výjimkou fašistů od Mariana Kotleby,“ podotkl. 

„Dokonce i naši pravičáci, kteří dohodu CETA s Kanadou a TTIP s USA podporují, dokonce i oni odmítají, aby o této věci rozhodoval Brusel jako o své výlučné pravomoci. Jsem rád, že na tomto se umí levice a pravice shodnout. Podpisy z Národní rady Slovenska jsme už poslali do Holandska, kde to ocenili. Náš eurovýbor bude dále centrem kritické diskuse o CETA a TTIP a budeme chránit práva národních parlamentů, náš sociální a zelený model, naši ochranu potravin, naši demokracii! Nejen mluvíme, ale i konáme,“ uzavřel.

Celý příspěvek Ľuboše Blahy: 

Včera európsky výbor schválil na môj podnet uznesenie, v ktorom Európsku komisiu vyzýva, aby sa nesnažila pri rozhodovaní o investičných a obchodných dohodách s USA a Kanadou (kontroverzné dohody TTIP a CETA) obchádzať národné parlamenty. Brusel sa snaží tieto dohody pretlačiť aj bez nášho súhlasu - to je už fakt za čiarou! A je neuveriteľné, že jediný členský štát - Taliansko - dokáže zablokovať rozhodnutie všetkých ostatných, ktorí chcú, aby sa o CETA rozhodovalo aj na národnej úrovni. Nerozumiem Talianom a nerozumieme Komisii. Ale rozhodne to nenecháme len tak! Včera som naháňal poslancov zo všetkých poslaneckých klubov, aby mi podpísali petíciu, ktorú organizujú Holanďania (od komunistov až po kresťanských demokratov), aby sme tlačili na Brusel, nech - preboha - v takýchto kľúčových veciach neobchádza národné parlamenty. Za slovenský parlament som za púhych päť hodín zozbieral 66 poslancov zo všetkých poslaneckých klubov - s výnimkou fašistov od Kotlebu, ktorí asi chcú, aby boli CETA a TTIP schválené a aby o tom rozhodol Brusel bez národných štátov. Dobré vedieť... Všetky ostatné kluby mi túto petíciu podporili, najviac podpisov mám zo SMER-SD. Ale pripomínam, že aj eurovýbor hlasoval jednomyseľne, čiže všetky strany... Dokonca aj naši pravičiari, ktorí dohodu CETA s Kanadou a TTIP s USA podporujú - dokonca aj oni odmietajú, aby o tejto veci rozhodoval Brusel ako o svojej výlučnej právomoci. Som rád, že na tomto sa vie ľavica a pravica zhodnúť. Podpisy z NR SR sme už poslali do Holandska, kde to významne ocenili. Náš eurovýbor bude ďalej centrom kritickej diskusie o CETA a TTIP a budeme chrániť práva národných parlamentov, náš sociálny a zelený model, našu ochranu potravín, našu demokraciu! Nielen hovoríme, ale aj konáme! Pekný deň, priatelia!

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový trestný čin. Schneider udeřil: Pokud to prosazovala BIS, je bezpečnostním rizikem

20:42 Nový trestný čin. Schneider udeřil: Pokud to prosazovala BIS, je bezpečnostním rizikem

„Samozřejmě rozumím, že pro BIS by byl nejlepší severokorejský režim. Oni to vlastně vedou k tomu, t…