To je vydírání, křičí z Bruselu na Matteo Salviniho

25.08.2018 17:25 | Zprávy

K italským břehům připlouvají z Afriky další a další lodě s migranty a Italové už toho mají dost. Tamní ministr vnitra Matteo Salvini důrazně žádá EU, aby se sešli politici členských států a dohodli se, jak Afričany přerozdělí mezi sebou. Co bude dál?

To je vydírání, křičí z Bruselu na Matteo Salviniho
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

Když se šéf italské strany Liga Matteo Salvini stal tamním ministrem vnitra, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura a s ním i další čeští politici to přivítali. Očekávali totiž, že Salvini zpřísní italskou imigrační politiku. Salvini to také udělal, některé lodě s běženci italské úřady skutečně odmítly přijmout. Jenže šéf resortu zároveň začal tlačit na ostatní členské státy EU, aby si mezi sebou přerozdělily ty migranty, kteří už v Itálii pobývají. Informuje o tom korespondentka německé veřejnoprávní televize ARD Karin Benschová. Českým čtenářům její článek zprostředkoval server Časopis Argument.cz.

K italským břehům připlula záchranná loď Diciotti s asi 150 lidmi na palubě. Italské úřady je ale odmítly přijmout, dokud se členské státy EU nedohodnou na tom, jak si je přerozdělí. Pokud se nedohodnou, tak dokonce hrozí, že Itálie přestane přispívat do společného evropského rozpočtu. Pro státy, které evropské peníze čerpají, jako např. Česká republika, by to nebyla dobrá zpráva; rozpočet EU by totiž přišel asi o 20 miliard eur ročně.

„Italská vláda blokuje lodě nejen soukromých záchranných organizací, ale také lodě státní pobřežní hlídky. Kritici této politiky v Bruselu hovoří o vydírání. U stolu se tak sejdou zástupci z dvanácti zemí, kromě Německa také Rakousko, Nizozemsko, Itálie, Španělsko, Řecko a Francie, jak informuje Benschová dále. Cílem je diskutovat o společném evropském postupu i o tom, jak se některé země podílejí na přijímání uprchlíků, zaznělo z Evropské komise. Jenže na setkání nebude ani půlka zemí EU, takže těžko se mohou připravit nějaká rozhodnutí. U stolu budou sedět země, které mají ‚faktor přitažlivosti‘, tedy země, do kterých se uprchlíci chtějí dostat, jako je Německo a Nizozemsko. Není jasné, co z jednání vzejde,“ napsal server.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý.“ Bývalý německý ministr se s tím nepáral

23:05 „Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý.“ Bývalý německý ministr se s tím nepáral

„Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý,“ říká bývalý německý ministr financí Oskar Lafontaine pro Se…