Když restauratéři po čtvrteční desáté hodině večerní uzavřeli dveře svých provozoven, jejich zákazníci se logicky přesunuli na zastávky a nahrnuli se do nejbližších nočních tramvají. Výsledkem znovuotevření hospod a restaurací tak po více než měsíční vynucené pauze byla velká rozmrzelost nočních cestujících, což někteří vyjadřovali i na sociálních sítích. Dodržet nějakou vzdálenost od ostatních cestujících bylo v některých spojích prý nemožné.
„Ještě před začátkem rozvolnění bylo i v nočních tramvajích místo na sezení. Ve čtvrtek se to zásadním způsobem změnilo. Jel jsem jen kousek z náměstí Míru na Krymskou, pak jsem radši vystoupil, protože se v tramvaji skoro nedalo dýchat, kolik tam bylo lidí,“ líčí svou zkušenost, možná trochu přecitlivěle, Jan H.
Posílení linek metra, které začalo platit od pondělí, kdy dopravce na všech linkách přidal nový poslední spoj s odjezdem z konečných stanic ve 22:15, se po rozvolnění ukázalo jako nedostatečné. Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr z Praha sobě říká, že město mělo ze strany vlády o podobě nových rozvolnění málo informací. Praha tak veškeré změny v dopravě neustále průběžně konzultovala s Hygienickou stanici hlavního města Prahy.
„Stále jsme v nouzovém stavu a máme pět tisíc nemocných denně. Hygiena doporučovala vládě otevřít restaurace pouze do šesté, maximálně osmé hodiny, takovou informaci jsme dostali i my a na tento scénář jsme se připravili. Proto jsme od pondělí posílili tramvaje a prodloužili metro. Vláda nakonec otevřela restaurace do deseti,“ řekl náměstek. Dodal, že od pátku město prodloužilo provoz metra o hodinu a kapacity nočních linek zdvojnásobilo.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: AZy