„Já osobně nesouhlasím s tou reorganizací, myslím, že byla špatně zvládnutá. Ale to, že by policejní prezident Tuhý měl být vyzván k cestě do Olomouce, aby tam státním zástupcům podal jakési vysvětlení, mi přijde zvláštní... Teď tu máme kauzu, která by mohla uvrhnout policii zpět do bahna,“ varoval Pospíšil.
Bezpečnostní rada státu podle hosta mnoho nezmůže, protože nemůže nařídit státním zástupcům, co smějí nebo nesmějí dělat. Teď je proto především na státních zástupcích z Olomouce, aby podrobně vysvětlili své počínání. Pospíšil se počítá mezi příznivce nového zákona o státním zastupitelství a většinou oceňuje práci státních zástupců, ale v tomto případě žádá podrobné vysvětlení žalobců v Olomouci.
Najednou nastává situace nedůvěry mezi policií a státními zástupci. Z toho nemůže mít radost nikdo jiný než lidé, kteří páchají trestnou činnost. Policejní prezident by měl reformu odložit a důkladně ji projednat. Podle Pospíšila se zdá, že tu máme válku mezi policií a státními zástupci. „Vidím to jako vnější pozorovatel z Bruselu a velmi se této možnosti bojím,“ varoval europoslanec.
Věcná debata je podle něj namístě i proto, že v tuto chvíli nutně nepotřebujeme reformu policie. Proto je čas na diskusi. Současná debata se posunula až do roviny ostrého politického boje před krajskými volbami. Především Andrej Babiš podle Pospíšila zareagoval velmi hystericky „a umně využívá toto téma k politickému boji“, shrnuje situaci Pospíšil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp