„Případ neznám. Nebyl jsem u toho, když slečna šla takříkajíc na pokoj a co bylo pak. Jen si tak říkám, jak se asi na případ dívají ženy, které byly znásilněny bez dohledu kamer a mikrofonů a pachatel vyvázl s podmínkou. A taky si říkám, co z případu plyne a může plynout,“ poznamenává Neff ve svém komentáři.
Vyjádřil to, že jej děsí úpornost, s jakou se do lidských vztahů vkliňují instituce.
„Děsí mě, že je verdikt nad Dominikem Ferim mnohými brán jako politické vítězství a průlom a cesta k novým zítřkům. Peče se nová definice znásilnění. Doba už je taková. Ono se Ferimu asi zas tak moc nestane, odvolá se, pak se zase odvolá. Kdyby za deset let měl jít do basy, tak ho za půl roku pustěj a do té doby bude rovnat knížky v knihovně. Ale získá unikátní kvalifikaci. Pobyt v base, to je v Česku politicky k nezaplacení, co by za to Fiala dal. Je to mladý člověk a jednou, když souhra okolností dá, nebude výzva ‚Feri for president’ znít absurdně,“ zmínil Neff.
V dohledné době to však čekat nemáme. Spíš máme podle něj čekat aplikaci do mobilu s potvrzením ANO, než kdokoliv ulehne do společného lože.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Vanda Efnerová