Trump: EU je nepřítel USA

15.07.2018 20:04 | Zprávy

Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je Evropská unie nepřítelem Spojených států, a to v otázce obchodu. Píše to server Novinky.cz na základě rozhovoru s televizí CBS News.

Trump: EU je nepřítel USA
Foto: White house
Popisek: Donald Trump

„Myslím, že Evropská unie je nepřítel kvůli tomu, co nám dělají v obchodě,“ sdělil Trump k otázce, koho považuje za globální nepřátele USA. Rusko je podle něj nepřítel v určitých ohledech, Čína je nepřítel ekonomicky, tvrdí Trump.

„To ale neznamená, že jsou špatní. To neznamená nic. Znamená to, že jsou konkurenceschopní,“ zmínil také Trump a dodal, že lídry těchto zemí respektuje. „Ale pokud jde o obchod, opravdu nás dlouhou dobu využívali,“ řekl k tomuto tématu Trump.

  • Původní text ZDE.

Předseda Evropské rady Donald Tusk však Trumpovi oponoval, že Amerika a EU jsou nejlepší přátelé. „Kdo říká, že jsme nepřátelé, šíří fake news,“ poznamenal Tusk. 

Trump nyní zamíří na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, jež se uskuteční ve finském hlavním městě Helsinkách. Nyní absolvoval návštěvu Velké Británie, kde se sešel s premiérkou Theresou Mayovou, jíž mimo jiné doporučil, aby Evropskou unii zažalovala. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Impérium vrací úder. Trump a Musk začali dělat pořádek a už je zle

9:40 Impérium vrací úder. Trump a Musk začali dělat pořádek a už je zle

„Maminky, odveďte si svá batolata z naší vlády.“ Tyto výzvy teď šíří po sociálních sítích odpůrci pr…