Ze schůzky mimo jiné také vyšlo najevo, že v Libyi působí speciální britské vojenské jednotky SAS s podporou jordánských zvláštních sil. Jordánci vyslaní do země se tak zřejmě snaží infiltrovat do struktur Islámského státu, jenž má v Libyi své enklávy.
Zpravodajské služby podle všeho úmyslně nechávají internetové stránky teroristických organizací v provozu, aby je mohli použít ke sledování extremistů, vyšlo prý také najevo ze schůzky.
Původní text ZDE.
Hovořilo se však také o Turecku a migrační krizi. Podle krále Abdalláha turecký prezident Recep Erdogan věří v radikální islámské řešení problémů v oblasti Blízkého východu. A právě pronikání teroristů do Evropy je prý součástí turecké politiky, země se tak prý vymyká kontrole.
Abdalláh se také vyjádřil k Izraeli, který prý zřejmě zavírá oči před syrskou pobočkou teroristické organizace al-Káida, Frontou an-Nusrá. „Tu považují za opozici vůči Hizballáhu, jehož hlavním cílem je zničení Izraele,“ píše server.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef