ÚVN posuzuje žádost Senátu o informace k Zemanovi se zodpovědností a naléhavostí

17.10.2021 6:30 | Zprávy

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) řeší se vší zodpovědností a naléhavostí senátní žádost, která se týká prognózy vývoje zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana s ohledem na jeho způsobilost zastávat úřad hlavy státu. Uvedla to dnes písemně na dotaz ČTK mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Další podrobnosti nesdělila.

ÚVN posuzuje žádost Senátu o informace k Zemanovi se zodpovědností a naléhavostí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

 „V pátek ÚVN obdržela žádost předsedy Senátu České republiky a řeší ji se vší zodpovědností a naléhavostí," napsala mluvčí. Neupřesnila, kdy nemocnice na žádost odpoví.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se s žádostí na ÚVN obrátil z pověření vedení horní komory poté, co Kancelář prezidenta republiky na obdobnou žádost do pátku nereagovala. Důvodem žádosti jsou nejasnosti kolem zdravotního stavu Zemana, který byl v neděli po třech týdnech opětovně hospitalizován. Důvodem jsou komplikace provázející jeho chronické onemocnění, uvedl v neděli Zemanův ošetřující lékař a ředitel ÚVN Miroslav Zavoral. Přesnou diagnózu prezidenta médiím nesdělil, neboť k tomu nemá jeho souhlas. Zeman byl převezen na oddělení intenzivní medicíny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jan Kuchař byl položen dotaz

Peníze nechybí přeci jen ve školství

Ale snad všude. Policisté, hasiči, lidé v sociálních službách...ti všichni by si zasloužili přidáno. A co pro ně udělala vaše vláda?! Když už něco ,,děláte" tak jen to, že své povinnosti přenášíte na obce a města.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jsem zhnusen.“ Ale ne z chování řidiče. Šéf odborové rady k Ukrajincům vyhozeným z tramvaje

15:45 „Jsem zhnusen.“ Ale ne z chování řidiče. Šéf odborové rady k Ukrajincům vyhozeným z tramvaje

Incident v tramvaji číslo 7 skončil rozvázáním pracovního poměru s řidičem, který chtěl z přepravy v…