Bašta k podpoře prezidenta vůči dvěma národnostním menšinám a následné kritice ve svém komentáři píše, že je to v rámci současného trendu politické korektnosti a unijní podpory všelijakých menšin velmi paradoxní jev. Diví se, že se Zeman „kupodivu se zlou potázal nejen na Ukrajině, ale také v českých mainstreamových médiích“.
V případě členů spolku Krymských Tatarů se tak stalo podle komentátora asi proto, že do Prahy přijeli z Krymu, a nikoliv z ukrajinského exilu. „Takže nabourali obraz utiskovaného národa,“ píše k přijetí rusínské delegace u příležitosti stého výročí připojení Podkarpatské Rusi k Československu.
Po ukrajinský režim byl krok hlavy státu velmi citlivým zásahem. „Na Ukrajině totiž již druhé desetiletí probíhá násilná ukrajinizace všech tam žijících národnostních menšin, nikoliv pouze ruské, o které se nejvíce mluví,“ upozornil Bašta. Jazykový zákon prý učinil z ukrajinštiny v podstatě jediný povolený jazyk a zasáhl především školství, jelikož od září příští roku již budou všechny ruskojazyčné školy vyučovat pouze v ukrajinštině. A bez povšimnutí nezůstanou ani menšiny mluvící jazyky používanými v Evropské unii, i ty budou mít později v tomto ohledu útlum, byť až od září 2023.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: rak