Petr Vaněk mluví dobře anglicky. Bývá proto obsazován i do zahraničních filmů. Nezapomíná ale ani na českou tvorbu. Zahrál si např. ve filmu Toman, který zachycuje příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který zásadním způsobem přispěl k tomu, že komunisté strhli moc v poválečném Československu na svou stranu. Komunisté se mu za to způsobem sobě vlastním odměnili. Zatkli ho. Zachovali se tak stejně jako kdysi sovětští komunisté k mnoha svým podporovatelům a sympatizantům. Na rozdíl od statisíců popravených lidí v Sovětském svazu měl však Toman štěstí. Podařilo se mu utéct, dostal se do Německa a zažil ještě pád komunistického režimu v roce 1989. Zemřel v Jižní Americe v roce 1997.
„Je skvělý, že ten film přichází do kin právě teď, když to koresponduje s dobou, která se teďka děje,“ prohlásil .
Kriticky se stavěl nejen k dění po druhé světové válce, ale i k mnoha svým dnešním spoluobčanům.
„My jsme skvělý hejteři. My jsme v tomhle nejlepší. My jako Česká republika jsme v tom první, umíme hejtovat všechno a cokoliv,“ prohlásil v rozhovoru Vaněk. To je také důvod, proč už nečte různá vyjádření na sociálních sítích. To už nejedu dlouho,“ doplnil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp