„V souvislosti s novou aktivitou ministra Chovance jsem si vzpomněl na komunistický Úřad pro tisk a informace, který vznikl v srpnu 1968, tři dny po návratu našich soudruhů z Moskvy. Také oni si tam byli pro inspiraci, stejně jako soudruzi současní, byť oblečení do různých politických trik, kteří si pro noty jezdí do Bruselu. Také oni tehdy nesli nelibě přílišnou svobodu informací a měli potřebu kontrolovat, usměrňovat a cenzurovat tisk, rozhlas, televizi a ČTK. Internet nebyl ve výčtu jen proto, že neexistoval. Zařadili by ho také. Mezi první pokyny tehdejších soudruhů patřil zákaz používání konkrétních slov,“ vzpomíná Matějka na svém blogu na serveru iDnes.cz.
Úkolem nového útvaru bude bojovat s propagandou, a to především s propagandou ruskou. Podle autora je to ale jen další pokus, jak zatnout tipec svobodě. Ta se zatím projevuje především na internetu, ale politici už hledají cesty, jak ho přiškrtit. Stačí se podívat na návrh ministra financí Andreje Babiše (ANO), který hodlá zakazovat internetové stránky ve jménu boje s hazardem.
Proč se politici, kteří si jezdí pro rady do Bruselu jako jiní dříve do Moskvy, neptají, proč lidé více věří tomu, co si přečtou na internetu, a ne svým politikům. Co děláme špatně, měli by se naši politici zeptat. Místo toho se ptají, jak omezit tok informací, které se nám nehodí do krámu.
Kdysi to nepomohlo komunistům a nepomůže to ani dnešním politikům. Komunisté by mohli současné politiky poučit, že lidé nejsou blbí a nebudou jen tupě naslouchat socialistickým řečem z Bruselu, stejně jako dříve nenaslouchali socialistické propagandě z Moskvy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp