Na aktuálně zveřejněném záznamu si mohou zájemci vyslechnout slova bývalých i současných zaměstnanců CNN v Atlantě Joea Sterlinga, Arthura Brice a Nicky Robertsona. Project Veritas má k dispozici vyjádření Richarda Griffithse, viceprezidenta CNN, který popisuje, v čem vidí zásadní přínos novinářské práce.
„Jsme-li novináři, co je naším hlavním úkolem? Vyprávět příběh. Popsat, co se děje. Ale to s sebou nese i druhotný efekt, že? Tím je pomoc postiženým a kritika pohodlnosti. Není to sice součástí tradiční role novináře, ale je to věc, na kterou jsem nejvíc pyšný. My se vlastně snažíme ukázat ošklivou stranu lidství a snažíme se něco změnit. Je to těžké, velmi těžké,“ popisuje Griffiths svůj pohled na novinařinu.
Nahrávky také ukazují, že CNN v Atlantě pracovala z průzkumy, které více vyhovovaly vedení. Pokud se k téže věci objevil novější průzkum, který přinesl diametrálně odlišné údaje, CNN v Atlantě ho nepublikovala.
O’Keefe prozradil, že o projektu informoval 45. prezidenta USA Donalda Trumpa a ten ho patřičně okomentoval na sociální síti Twitter. „Falešné zprávy: Média vědomě neříkají pravdu. To je nebezpečné pro naši zemi. Selhání New York Times je k smíchu. Stejně tak CNN. Smutné!“ napsal Trump.
Project Veritas chce fungovat na stejném principu jako server WikiLeaks. Současně hodlá nabízet vysoké odměny tomu, kdo dodá tajně nahrané záznamy z různých redakcí, které by prokázaly, že to či ono médium pracuje nepoctivě. „Donašeč“ se může těšit na odměnu až deset tisíc dolarů, v přepočtu čtvrt milionu korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp