"Podnikli jsme první kroky k iniciování rozhovorů s tímto investorem. Nyní je důležité, aby se představy investora a možnosti státu co nejvíce přiblížily," citoval slovenský list Pravda mluvčího ministerstva hospodářství Stanislava Jurikoviče. Mluvčí uvedl, že tématem případných jednání by mohlo být poskytnutí státních pobídek nebo lokalita pro umístění investice.
Brnu chybí dálniční sjezd a nemá vykoupené pozemky
Už dříve slovenská developerská skupina HB Reavis uvedla, že Amazonu nabídla lokalitu v průmyslovém a technologickém parku Eurovalley, která se nachází nedaleko Bratislavy.
Amazon měl záměr postavit v Brně distribuční centrum, které by zaměstnalo minimálně 1500 lidí. Dosud ale chybí dálniční sjezd, který chtěla budovat vláda už v roce 2000. Vykoupené ovšem nejsou ani pozemky, což je největší problém a největší časové zdržení.
Slovensko má zákon o mimořádných investicích. Vláda tak může obejít pokusy o blokování významných staveb
Plán výstavby logistického centra Amazonu v Brně minulý týden zamítlo tamní zastupitelstvo. Amazon sdělil, že pokud Brno definitivně padne, prozkoumá firma jiné lokality, jako jsou Slovensko, Rakousko, popřípadě Ostrava. List Pravda upozornil, že na Slovensku by Amazon na podobné problémy jako v Česku patrně nenarazil. V zemi totiž platí zákon o mimořádných investicích, který umožňuje vládě obejít případné pokusy samosprávy o blokování významných staveb.
Developerská společnost CTP Invest se ale snaží najít shodu s představiteli Brna, která by projekt Amazonu mohla oživit. CTP vypracovalo návrh dodatku smlouvy, podle kterého by se firma podílela na stavbě dálničního sjezdu a zároveň by dostala garanci, že může po podpisu ihned začít stavět.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe, čtk