Váš volební program nese název Naše vlast, naše rodiny, náš bezpečný domov. Co jsou hlavní priority pro budování naší vlasti?
Náš program má desítky normostran. Ale stručně – chceme, aby Česká republika byla znovu suverénním soběstačným ekonomicky prosperujícím a svobodným státem. Odmítáme masovou imigraci, islamizaci a diktát Bruselu a cizích velmocí. Naše země musí být znovu naše. Hájíme tradiční hodnoty a rodiny. Slušný a pracující člověk je pro nás na prvním místě. Program si lze přečíst ZDE.
V Poslanecké sněmovně jste se během červencové schůze snažili prosadit návrh, který by ukončil zneužívání dávek nepřizpůsobivými. Ze strany opozice byl návrh blokován. Vy jako předseda poslaneckého klubu o tom máte asi nejlepší přehled – co se kolem něj odehrálo a jaká je tedy aktuálně situace s tímto návrhem? Podaří se jej do voleb schválit?
Chceme, aby každý, kdo porušuje zákony ČR a čerpá sociální dávky, aby o ně přišel. Jde o úmyslné porušování zákonů. Hnutí SPD má jedno z volebních hesel Slušný člověk na 1. místě. Bohužel nám přijetí tohoto zákona blokují Piráti, pan Čižinský z KDU-ČSL a další aktivisté. Jim zřejmě nevadí zneužívání sociálních dávek, jim nevadí porušování zákonů ze strany nepřizpůsobivých, jim nevadí, že to zaplatíme my všichni. Ale budeme bojovat, 30. července je náš zákon znovu zařazen na pořad mimořádné schůze Sněmovny.
„Evropská unie chystá brutální zdražování. Bude to znamenat dramatický propad životní úrovně občanů“, psal jste na svém facebookovém profilu. Šlo o balíček k plnění emisních cílů. Jaká jsou podle vás největší rizika tohoto balíčku?
EU chce zakázat auta na benzín a naftu. Elektroauta budou drahá a přitom nevýkonná. Nelze je ani prakticky uhasit při haváriích. Nejsou dobíjecí kapacity, auta mají krátký dojezd, nabíjí se dlouho. Opatření EU budou likvidovat ekonomiku v oblasti automobilového průmyslu přes energetiku po leteckou či lodní dopravu. Budou znamenat drastické zdražení elektřiny, automobilů, topení či dopravy. Dokonce se chystají i emisní povolenky na vytápění budov, což lidem prodraží topení a bydlení. Připomeňme, že Green Deal EU, z něhož tato šílená opatření vycházejí, podpořil premiér Andrej Babiš. Podporují to i Piráti a demoblok.
Zelený úděl EU má stát biliony korun naši zemi a biliony eur státy EU. Evropská komise dle dokumentu vlády Ochrana klimatu ČR předpokládá, že náklady na dosažení uhlíkové neutrality v ČR budou až dvojnásobné ve srovnání se starými členskými státy EU a odhaduje je až na stovky miliard korun ročně po dobu minimálně 20 let. Zelený úděl, který bude stát Evropskou unii biliony eur a naši zemi biliony korun po koronavirové krizi, může zasadit smrtelnou ránu naší ekonomice.
Česká republika je z velké části závislá na uhlí a rovněž i na automobilovém průmyslu. Takovéto opatření zničí naši ekonomiku. Andrej Babiš si hraje na obhájce národních zájmů, ale v Bruselu všechno odkýve. EU svému boji proti CO2 říká „Zelený úděl“, ale jde spíše o zelený „Velký skok“ podle vzoru Mao Ce-tunga, který bude znamenat masakr evropské ekonomiky. Sluníčkářští fanatici se pro své revoluční záměry nezastaví před ničím. Připomeňme jen, že emise CO2 Evropské unie tvoří zhruba 10 procent emisí celosvětových. Takže i kdyby CO2 mělo na klima nějaký vliv, je to jen, jako když plivne. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Před těmito šílenostmi varují i mainstreamoví ekonomové…
Kdo třeba?
Třeba člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda. „Tak daleko jako EU ve snaze učinit ekonomiku klimaticky šetrnější nezachází žádné další hospodářství světa. EU má v plnění zelených cílů výrazně předběhnout jak Spojené státy, tak Čínu a všechny další ekonomické celky. Obyvatelé EU se tedy vskutku stanou součástí nebývalého společenského experimentu, který pro ně bude znamenat hlavně jedno: zdražování. Klimaticky šetrnější technologie a postupy jsou dražší, jinak by se již dávno využívaly přirozeně. Politici přitom sami žádné peníze nevydělávají. Disponují penězi firem a občanů. Firmy a občané EU se přitom nyní budou potýkat se zdražujícími automobily, letenkami, bydlením, energiemi, ale i zbožím z dovozu. To vše a mnohé další se v důsledku souboru klimatických opatření notně prodraží,“ upozornil ekonom Lukáš Kovanda.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Výborný
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.