V USA si posvítili na financování kampaní prezidentských kandidátů. Někteří na tom nejsou vůbec dobře

17.10.2015 10:07 | Zprávy

Šest republikánských kandidátů na amerického prezidenta ve volbách v roce 2016 se blíží finanční krizi a lze očekávat, že někteří z nich budou muset kvůli nedostatku prostředků opustit pole uchazečů. Napsala to dnes agentura Reuters.

V USA si posvítili na financování kampaní prezidentských kandidátů. Někteří na tom nejsou vůbec dobře
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

Kentucký senátor Rand Paul, bývalý guvernér Arkansasu Mike Huckabee, guvernér Louisiany Bobby Jindal, někdejší guvernér státu New York George Pataki, senátor z Jižní Karolíny Lindsey Graham a bývalý pensylvánský senátor Rick Santorum, ti všichni ve třetím čtvrtletí letošního roku utratili více peněz, než dostali. Vyplývá to ze zpráv o financování kampaně.

Zmíněná šestice dokázala dohromady vybrat šest milionů dolarů, během léta však utratila více než 9,5 milionu dolarů. Všech šest kandidátů přitom v průzkumech veřejného mínění značně zaostává, upozornila agentura Reuters.

„Žijí na hraně,“ prohlásil Lawrence Noble, bývalý poradce federální volební komise. „Blížíme se k okamžiku, kdy mnozí z těchto uchazečů budou muset přiznat, že kampaň nezvládnou,“ dodal.

Experti varují, že pokud míra utrácení přesáhne 100 procent, vzniká nebezpečná situace. U Patakiho toto číslo narostlo na 226 procent, u Grahama na 188 procent, u Paula na 181 procent, u Jindala na 144, u Huckabeeho na 110 a Santoruma na 101 procento. Nejvíce peněz v bance z nich mají Rand Paul 2,1 milionu dolarů a Lindsey Graham 1,7 milionu dolarů. Všichni zmínění kandidáti shodně odmítají, že by se do finančních potíží dostali.

Republikánští kandidáti se ovšem potýkají ještě s jedním velkým problémem, a to je vysoký počet soupeřů pro primárky. O nominaci pro volby plánované na listopad 2016 se uchází stále 14 republikánských kandidátů, což je dvakrát tolik, co ve stejném okamžiku před volbami v roce 2012.

 

 

 

 


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Je pravda, že jste byl člen Pirátů?

A jak se to stalo, že jste od Pirátů přešel ke komunistům? Nebo podle vás platí, že Piráti jsou vlastně novodobý komunisté, jak mnozí tvrdí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Halíkovi se nelíbí, koho lidé zvolili. Udeřil na „rozvraceče jednotné Evropy“

11:20 Halíkovi se nelíbí, koho lidé zvolili. Udeřil na „rozvraceče jednotné Evropy“

Profesor Tomáš Halík se bojí o náš kout světa. Když vidí, koho si zvolili lidé v USA, na Slovensku i…