V rozhovoru mluví známý český pedagog, lektor osobního rozvoje a psycholog Marek Herman. Marek Herman je absolventem Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Dále působil jako pedagog, rok pracoval pro Sorosovu nadaci Open Society Fund, a dokonce pracoval i pro tabákové či hazardní společnosti. Je též spoluzakladatelem projektu Začít spolu, který je zaměřený na výchovu dětí v mateřských školách. Ve svých vlastních seminářích se soustředí zejména na sebepoznání a výchovu dětí do šesti let.
Hned ze začátku dostává od moderátorky otázku, zda ví, kam se řítíme, když se rozpadá tradiční rodina, když je dokonce běžná praxe, že se děti vychovávají bezpohlavně. Na to Herman odpovídá, že neví, kam se řítíme, že to ale rozhodně jsou velmi nebezpečné výmysly. Dále v rozhovoru pokračuje Marek Herman s tím, že dítě potřebuje mámu i tátu, dítě potřebuje v rodině mužský i ženský princip. Dále argumentuje, že již po dvou týdnech dítě ví, zda ho do náruče bere máma, či táta, podle čehož zapojuje různé svaly, miminko to pozná. „To nejlepší, co můžete pro dítě udělat, je to, když jste pevný pár, když držíte pohromadě, když jste máma s tátou,“ říká Herman. Dále představuje vločkovou generaci. „To jsou děti, které byly vychovány v bezpodmínkovém přijetí ze všech stran, ony nic nemusely, neměly žádné povinnosti... My se máme od nich učit; a dneska mají strašně nízký frustrační práh, to znamená, že každá malá drobnost se jich dotkne, rozhodí je, protože ony si myslí, že svět bude pro ně vždycky mateřský prs připravený dát jim všechno, na co ony si pomyslí. Velmi těžce zakládají rodiny, velmi těžce čelí jakémukoliv drobnému problému, nejsou na to zvyklí, nejsou na to vystavění, ty důsledky se potom projevují,“ vysvětluje Herman.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas