Richterová svým návrhem chtěla prý reagovat na současnou epidemiologickou situaci. „Předejdeme tak tomu, aby poslanci museli do karantény, jak se tomu nyní u některých stran děje, a Sněmovna tak byla neusnášeníschopná,“ uvedla Richterová.
Podle poslankyně by se tak mohlo vyřešit i možné ochromení Sněmovny při nepřítomnosti ani jedné třetiny jejích členů. Slovo „přítomnost“, tak jak jej stanoví ústava, jež říká, že jsou komory způsobilé usnášet se za přítomnosti alespoň jedné třetiny svých členů, vidí jakožto právní otázku. „Když bude vůle, tak tuto změnu jednacího řádu můžeme prosadit velmi rychle,“ řekla první pirátská místopředsedkyně k možnosti, že by poslanci schvalovali zákony online.
U všech přítomných ovšem nepochodila. „Přijde mi to naprosto neuvěřitelné. Denně dostávám dopisy od učitelek z mateřských školek a podobně, kde jim polovina personálu zůstala doma s dětmi, jsou na všechno samy, musejí uklízet, mají vlastní děti doma. Vidíme nejenom lékaře, ale i spoustu jiných lidí, kteří do práce chodí… tramvaják vás veze a tak dále… představa, že my teda nebudeme chodit do práce, mi přijde jak z Marsu,“ zhodnotil Klaus u řečnického pultíku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak