Ten výklad zahájil vyprávěním o aktuálním dění kolem Babiše a jeho rodiny, přičemž pro europoslance to podle Deníku Referendum byl zjevně velmi bizarní příběh. Po něm si vzali slovo redaktoři Deníku Referendum, kteří o Babišovi napsali knihu Žlutý baron.
Jakub Patočka pak europoslancům vykládal, jak Babiš ovládá český tisk, načež na závěr svého vystoupení požádal evropské instituce o pomoc. „V závěru svého vystoupení nastínil možnosti, jimiž může do situace vstoupit Evropská unie. Coby základní opatření doporučil nalézt způsob, kterým by Evropská unie začala financovat pluralitu, kvalitu a nezávislost novinářské práce,“ píše se k tomu na Deníku Referendum.
A na závěr promluvil Jaromír Štětina, který své vystoupení věnoval slavné české mediální značce Lidové noviny, kterou sám v devadesátých letech řídil jako šéfredaktor a kterou nyní přivedlo Babišovo mediální impérium k úpadku. „Pozastavil se nad tím, že České republice dnes může vládnout někdo, v němž se koncentruje tolik nevábných rysů předlistopadového režimu,“ referuje Deník Referendum.
Ten také dodává, že přítomní europoslanci (jmenována byla německá Pirátka Julia Reda nebo belgický Zelený Bart Staes) byli zděšení, že syn českého premiéra opakovaně jezdí na Krym, který přitom EU považuje za neoprávněně obsazený Ruskou federací. Na akci natáčel i štáb České televize.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav