Úvod patřil Doležalovu oblíbenému zkoumání hlemýžďů. Reportér Reflexu se pochlubil svými výzkumy šnečích mutací. A na pozorování šneků demonstroval globální oteplování. „Já jak sbírám ty šneky, tak vidím, že jsme úplně v prdeli. Úplně v prdeli! Za posledních asi 20 let se tady objevilo 16 nových druhů plžů, z toho asi deset z Balkánu, protože už je jim tady teplo. Na opuštěném Žižkovském nádraží žije už na příhodných místech populace těchto hlemýžďů, který jsou z Anatolie, z Turecka. A taky je jim tam dost teplo.“ A dodal, že mu lidé posílají fotky mrtvých „zavíčkovaných“ šneků na povrchu. „Hlemýžď, když je mu zima, tak se nasere, zavrtá a upadne do zimního spánku – hibernace. A když je mu horko, tak se taky nasere a zavrtá a upadne do eltního spánku – estivace.“ Dodal, že již loni byla kořenová vrstva tak proschlá, že se šneci nedokázali zavrtat a umírali vedrem na povrchu.
Šulcová se věnovala i jeho účasti na demonstraci na Letné. A otázce, zda je globální oteplování větší problém než Andrej Babiš, či naopak. „Jak se to vezme. Globální oteplování nás pravděpodobně vyhubí jako druh. Ale velmi málo s ním můžeme jako občané vyspělé středoevropské země, která sice v rámci tý Evropy má tu řepku a jiný prasárny, ale ve srovnání s Indií jsme ráj, takže my s tím globálním oteplováním kromě toho, že se nebudeme chovat jako úplný prasata, až zas tak moc nemůžeme dělat. Ale s Babišem jo! Byť jako Babiš nás ohrožuje otroctvím, ne vymřením, tak jako Babiše můžeme vykopat my sami,“ odpověděl Doležal.
Babiše označil za představitele „Marxova monopolního imperialismu“. „Babiš je jako přízrak z devatenáctého století, který to chce všechno schramstnout a všichni budeme dělat na Agrofert,“ vysvětlil svůj výrok s otroctvím. ČR se podle něj pomalu stává jednou z divizí Agrofertu a Evropská komise sice „prachy“ hlídá, ale neuhlídá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas