Pavel Svoboda byl mezi lety 2004 až 2006 náměstkem ministra zahraničí. V roce 2014 pak úspěšně prošel volbami a mohl jako europoslanec projít bránou do Evropského parlamentu. V této funkci by rád zůstal i v nadcházejícím volebním období. Aby oslovil co nejvíce voličů, natočil video, které uveřejnil na sociální síti Facebook.
K voličům na něm promlouvá z Velehradu a hned také vysvětlil, proč právě odtud. „Kandiduji do Evropského parlamentu a právě Evropská unie přispěla na opravu tohoto známého poutního místa obrovskou částkou,“ poznamenal. Šlo téměř o půl miliardy korun.
„Ráno jsme tady uklízeli Česko a odpoledne se tu těšíme z té nádhery okolo nás,“ doplnil. Nebylo by to tak krásné, nebýt evropských dotací, tedy peněz daňových poplatníků z Německa, Finska, což dokazuje, „že pro Evropu slovo solidarita není prázdný pojem“, zdůraznil Svoboda.
Někteří voliči se však politikovi rozhodli připomenout, že EU má i některé stinné stránky a Svoboda je ještě pomohl posílit. Měli na mysli např. posílení ochrany autorského práva, které omezí šíření informací po internetu.
Sluší se dodat, že kupříkladu z pohledu vysokých škol je ochrana autorských práv důležitá a schválení směrnic vítají. V rozhovoru pro Český rozhlas to před pár dny zdůraznil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.
Směrnice o ochraně autorských práv však není tím jediným, co voliči Svobodovi vyčetli.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp