„Kolébka demokracie, kolébka kapitalismu, Velká Británie, která už dvakrát zachránila Evropu v posledních 200 letech, jednou od Napoleona, podruhé od Hitlera, tak teď potřetí začíná zachraňovat Evropu od jistého monstra, za které já považuji bruselskou elitu,“ řekl Klaus.
Rozhodnutí Britů nebude mít okamžitý dopad. „Nebude to mít dopad zítra, pozítří, popozítří. Já doufám, že lidé v jednotlivých zemích začnou reagovat,“ uvedl. Podle něj radikálně pravicové strany neposílí. „Posílit mohou radikálně demokratické strany, demokratičtí lidé zaskočení dnešním vývojem EU. Ta mlčící většina se může pochlapit a vzchopit a něco začít dělat,“ dodal Klaus.
Bývalý prezident byl dotázán i na ekonomický důsledek odchodu Británie na Česko. Ten podle něj bude nulový. „Nula, nula, nula ... na 59. desetinném místě nula, nestane se vůbec nic,“ míní. Situaci přirovnal k rozpadu Československa, kdy se podle něj druhý den také nestalo vůbec nic, i když se zrušila měna. Označil to za neudálost.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk