Na konci listopadu se poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. pozastavil nad tím, že v Německu se čím dál více měst bojí čehokoliv spojeného s křesťanstvím tak moc, že už si netroufnou ani užít pojmenování „vánoční trhy“. Raději tomu říkají třeba „zimní festival“, anebo jinak, podobně. A doufá, že u nás toto nikdy nenastane.
Jak už to u facebookových příspěvků předsedy Trikolóry bývá, okamžitě se na něj vrhla řada bojovníků za liberální demokracii v čele s Janem Cemperem z Manipulátoři.cz. Ten prezentoval Klausův výrok teatrálně červeně přeškrtnutý a rozporoval tvrzení, že některá německá města přejmenovávají vánoční trhy argumentem, že 1 200 obcí stále pořádá „vánoční trhy“. Dokonce prý ani ve vyhlášených multikulturních čtvrtích se toho nebojí.
A korunu Cemperových argumentů představovalo tvrzení, že „pokud do vyhledávače zadáte název Winterfest, jako první vám vyskočí cosi v Kanadě“.
K tématu se nyní vrátila na Facebooku Lenka Klímková, konzervativní aktivistka, které se Jan Cemper věnoval již v minulosti, když ji představil slovy, „patří mezi známé trolly na internetu“, a nepravdivě ji označil za delegátku sněmu hnutí Trikolóra.
Nyní Klímková zapátrala na stránce německých předvánočních trhů a zjišťovala, kolik z těchto veselic je pojmenováno jako „zimní festival“ nebo „zimní trh“.
Na svém profilu pak prezentovala celkem 24 trhů, které se pojmenovaly „zimní“. Nacházejí se například v Essenu, Magdeburgu (zde poeticky „Zimní sen“), nebo dokonce i v Mohuči, sídle jednoho z nejvýznamnějších německých arcibiskupství. „Zimní trhy“ jsou otevřeny například i v braniborském městě Brandenburg an der Havel, nebo v berlínském Friedrichshainu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav