Václav Klaus po požáru: Selhání vlády a zelená ideologie. Evidentně vyhozené peníze

31.07.2022 16:56 | Zprávy

Selhání vlády a zelená ideologie, bývalý prezident Václav Klaus má jasno v tom, co předcházelo ničivému požáru v Českém Švýcarsku. Nelze podle jeho slov hledat příčinu požáru mezi konkrétním pachatelem se sirkou v ruce a náhodou – suchem, vedrem. „To skutečné příčiny nejsou,“ píše na svém webu Institut Václava Klause.

Václav Klaus po požáru: Selhání vlády a zelená ideologie. Evidentně vyhozené peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Své tvrzení opírá o slova muže z Polabí, který mu poslal text, v němž zdůrazňuje souvislost požáru v Hřensku s principem tzv. bezzásahovosti: „Požár v Českém Švýcarsku je pádným důkazem škodlivosti pseudovědeckého principu bezzásahovosti v národních parcích. Hloupost nechat „vědecky“ zlikvidovat les kůrovcem se ukázala v celé nahotě. Sežraný les nezadržuje vodu, vyschlá zem podporuje vysokou teplotu. Mrtvé stromy na stojato a neuklízená hrabanka jsou mohutným zdrojem hořlavého materiálu pro rychlé šíření požárů.“ 
 
Původní text ZDE.
 
Spolu s tím pak zmiňuje i slova senátora Jirsy, která v podobném duchu psal včera v Mladé frontě Dnes. Ani on nehovoří o jedné sirce či jiskře, ale o ekologických aktivistech a o jimi prosazovaném zacházení s přírodou. Jejich cílem je podle něho „nedovolit otevřít veřejnou debatu o současné strategii ochrany přírody v českých národních parcích“. „Já jeho názor sdílím. On často bojuje za Šumavu, dnes i za České Švýcarsko,“ podotýká k tomu bývalá hlava státu. 
 
Viníkem je podle Klause Fialova vláda: „Tento požár je dalším selháním naší současné vlády, její údajná pravicovost ani o milimetr nezměnila militantní zelené postoje předcházejících vlád. Premiér Fiala v Hřensku řekl: ‚Musel bych mít klapky na očích, kdybych neviděl klimatickou změnu.‘ Peníze za výzkum klimatu jsou tedy evidentně vyhozenými penězi, stačí, když se premiér (bez klapek na očích) podívá,“ pokračuje Václav Klaus. Také organizaci pomoci centrálními orgány označuje za chaotickou.
 
V rámci hospodaření státu závěrem zkritizoval státní rozpočet potácející se v dluzích a deficitech. Některým privilegovaným skupinám se však přidává. „V novele státního rozpočtu na rok 2022 si ministr kultury Baxa vybojoval vyšší filmové pobídky. Asi proto, že filmů máme tak málo, že se jejich počet musí uměle zvyšovat. Je to potřeba. Už je opravdu trapné, že Česká televize musí pořád do nekonečna opakovat Vinnetoua a Angeliku. A také Buda Spencera a Terence Hilla. Všechno filmy ze šedesátých let. Asi by i Česká televize měla dostat víc peněz,“ poznamenává ironicky.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hněv. „Moderní“ pohádka ČT propadla, diváci k hodnocení používají fekálie

9:42 Hněv. „Moderní“ pohádka ČT propadla, diváci k hodnocení používají fekálie

Česká televize letos na Štědrý den odvysílala v hlavním vysílacím čase novou pohádku s názvem „Tři p…