Václav Klaus vyprávěl, jak mu v Německu cenzurují knihu. Ale lidi nezastaví. Každý den prý potká někoho, kdo mu dává za pravdu

24.04.2016 18:11 | Zprávy

Hostem nedělního Pressklubu Frekvence 1 Luboše Xavera Veselého byl exprezident České republiky Václav Klaus. Vyjádřil se především k migrační krizi a německé kancléřce Angele Merkelové, své řekl také k ČSSD.

Václav Klaus vyprávěl, jak mu v Německu cenzurují knihu. Ale lidi nezastaví. Každý den prý potká někoho, kdo mu dává za pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Kauzu ČSSD ohledně prohraného sporu s právníkem Zdeňkem Alternem Klaus podle svých slov nesleduje. „Vím, že je, to bych musel být slepý. Nevidím ale důvod, abych se do toho jakýmkoliv způsobem zaplétal, angažoval,“ dodal s tím, že ČSSD to podle něj valila před sebou. „Bylo to takové čekání na Godota,“ pomyslel si. Sociální demokracie je podle něj vyčpělou ideologií, stranou, která nikoho neoslovuje. 

Následovalo především téma migrační krize. Klaus se nejprve rozhovořil o nové knize, kterou k celé problematice vydal. Nyní je sice přeložená mimo jiné i do německého jazyka, měl však prý problém najít v Německu nakladatele, jenž by ji vydal. „Německo je zablokovaná země, která si nechává diktovat kancléřkou Angelou Merkelovou. Kniha byla přeložena v Česku, zkontrolována rodilými mluvčím i v Německu, a přesto se to nakladatel snaží přepsat. Já jsem mu dovolil pouze největší neohrabanosti a gramatické chyby,“ uvedl Klaus. 

Celý pořad najdete ZDE.

Podle Klause nastal v Evropě proces postdemokracie a dedemokratizace. „Německo je toho katalyzátorem. To, co se dnes děje v Německu, de facto určuje, co se děje v celé Evropě. Paní Merkelová to vzala celé do rukou a určila podmínky. Německu se podařilo získat mocnou pozici na evropském kontinentě, podařilo se mu prosadit vidění světa, které mnozí další slepě následují,“ uvedl exprezident.

„Příčin vzniku migrační krize je celá řada. A ty přetrvávají. Ty neskončily tím, že někdo uzavře cestu z jednoho řeckého ostrova na druhý,“ podotkl také. A dodal, že na vzoru maďarského premiéra Viktora Orbána je patrné, že je možné vést jinou politiku, než vede naše vláda. „Je povinností našich politických elit říct ne. A ať se nikdo nevymlouvá na ten a ten paragraf Lisabonské smlouvy. Kdybychom se neustále vymlouvali na platnou legislativu, nemohl by padnout komunismus. A stejně tak by se mělo postupovat v evropské krizi,“ myslí si Klaus. Podle jeho slov každý den potkává někoho, kdo mu dává za pravdu. 

„Považuji za nesmysl masivně osidlovat země v Evropě, přivádět sem masy lidí z jiných kultur jiné etnické kultury,“ říká. Závěrem tématu dodal, že hvězda Angely Merkelové již dávno pohasla. Považuje ji za produkt své doby. 

Následujícím tématem byl stav českého zdravotnictví. Klaus potvrdil své stanovisko, že podle jeho názoru je jednou ze žab na prameni prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Model zdravotnictví je špatný,“ myslí si s tím, že zde máme komunistický systém fungování zdravotnictví. „Jeho počítání, jeho argumenty, však nemohu akceptovat,“ řekl ke Kubkovi. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Bylo ze strany ČSSD , SOCDEM , zrušeno Bohumínské usnesení ?

Dobrý den vážená paní europoslankyně K Konečná , zajímalo by mě , zda , kdy a kým bylo navrženo a případně zrušeno ze strany ČSSD , SOCEN , to jejich " moudré " , slavné , Bohumínské usnesení . Děkuji za odpověď a ať se Vám v osobním i politickém životě daří . E Dolejšová .

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Amerika potřebuje trh s 500 miliony spotřebitelů, připomíná politolog Prorok. Kanada, Mexiko, Grónsko, Panama...

21:55 Amerika potřebuje trh s 500 miliony spotřebitelů, připomíná politolog Prorok. Kanada, Mexiko, Grónsko, Panama...

„Eskalování konfliktů vytváří riziko třetí světové války. Navyšování vojenských výdajů může sice zvý…