„Mně se líbí první dodatek USA, který říká, že můžete říkat skoro cokoli, pokud nevyzýváte přímo k násilí. Jsem pro respekt k prezidentovi, absolutně, ale jsem proti tomu, aby se to dělalo touto cestou, dokonce bych se toho bál. Vrací nás to někam do doby minulých. ... Nemůžeme si hrát s tím, že budeme trestat lidi jenom za výroky,“ varoval šéf české diplomacie.
„Prezident si jistě zaslouží úctu, ale není dobré vynucovat si úctu k prezidentovi touto cestou. Nemůžeme říkat, že účel světí prostředky,“ varoval dál. Rád by si o tom promluvil se svými kolegy z ČSSD. Stejně tak mluví s prezidentem. Ne vždycky se s Milošem Zemanem shodne, ale je rád, že probíhá debata. Přou se např. kvůli tomu, jak prezident hovoří o nových či starších velvyslancích. Pokud jde o nové velvyslance, napřed musíme mluvit s danou zemí.
Moderátorka Tvarůžková zmínila i spor o otázku, zda byl americký velvyslanec v Česku Andrew Schapiro na Hradě 28. října. Miloš Zeman sice tvrdil, že velvyslanec tam nebyl. Jenže se ukázalo, že Andrew Schapiro na Hradě byl. „Tohle vám nepřipadá jako zásadní, pokud prezident lže o velvyslanci Ameriky?“ vypálila na Zaorálka moderátorka Tvarůžková.
„Vy to tady zbytečně eskalujete. Vy tady říkáte, že prezident lhal. My jsme si to před chvílí říkali, že není správné prezidenta napadat. Já nemohu říct, jestli lhal, protože možná dostal jen nesprávné informace,“ bránil se důraznějšímu vyjádření Zaorálek. „Je to na vás, že máte potřebu se zastávat prezidenta,“ odvětila tvarůžková.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp