Vážně ten pan Kundra dostal nějakou novinářskou cenu? Hloupý a průhledný příběh muže s jedem. Zdeněk Zbořil se obává, že má sloužit úplně jinému záměru

02.05.2020 7:49 | Zprávy

Politolog Zdeněk Zbořil se vyjádřil k informaci, již vypustil novinář Ondřej Kundra v týdeníku Respekt. A sice, že do Prahy měl přijet zabíjet ruský agent vybavený kufříkem se smrtícím jedem ricinem. Zamýšlí se nad tím, zda mohlo jít o úmysl: „Co víme, zda ricinová kampaň neměla za cíl zabránit někomu z České republiky jet na oslavy do Moskvy, třeba prezidentu,“ přemítá politolog v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz.

Vážně ten pan Kundra dostal nějakou novinářskou cenu? Hloupý a průhledný příběh muže s jedem. Zdeněk Zbořil se obává, že má sloužit úplně jinému záměru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

Novinářské zprávy o agentovi s ricinem vyvolávají spoustu podezření, míní Zdeněk Zbořil . „V případě kauzy novičok jsme se dozvídali chemické vzorce, kde se to vyrábí, kde se to skladuje, a tady někdo přiveze nějaký jed, který působí i v otevřeném prostoru podle té pověsti, kterou rozšířil Respekt, buď je ten agent jeden a bude ho krýt 250 ruských diplomatů a on se vetře  do bytů, kde se skrývají ti dva starostové,“ komentuje politolog dění.

Zapomněl přitom na řeporyjského starostu, který vyhrožoval prezidentu Putinovi smrtí a zavražděním ruského ministra zahraničí. „Zvláštní je, že těch 150 diplomatů, podle našich služeb špionů, nejsou schopni vypátrat, kde se ti dva starostové skrývají,“ pozastavuje se Zbořil.

V celé věci je možné spatřovat jistý záměr. „Vše se to hodí do velké kampaně, která je řízena v předvečer 75. výročí oslav konce 2. světové války, na které se Rusko připravovalo, a co víme, zda tato kampaň, do jisté míry naivní, neměla za cíl zabránit někomu z České republiky jet na oslavy do Moskvy, třeba prezidentu, který to avizoval,“ zamýšlí se politolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co říkáte na to, s čím OPĚT přichází vaši bývalí spojenci?

Český rozhlas upozornil na to, že resorty MV a MPO, vedené ministry za STAN, přišly s návrhem novely “šmírovací” legislativy. Od poloviny roku 2025 se mají sbírat nejen údaje o tom, že byl uživatel na internetu (tj.odkud) a jak dlouho, ale i “cílové” IP adresy. A jste se STAN za jedno, co se týká to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Předvolební Rumunsko: Za psaní na internet pokuty až čtvrt milionu

11:15 Předvolební Rumunsko: Za psaní na internet pokuty až čtvrt milionu

Napsat veřejně názor o politice se Rumunům může lehce vymstít. Vyjádřit sympatie na facebooku před t…