Lidé musejí ve frontách stát delší dobu nejen kvůli velkému zájmu, ale také kvůli závadám hlasovacích přístrojů. Při ověřování identity voličů totiž přístroje někdy hlásí, že člověk už hlasoval. Lidé prý sice dostali provizorní hlasovací lístky, ale příliš je nechtějí používat, a raději tak čekají, až přístroje budou fungovat.
Voliči jsou proto rozčílení a mají pocit, že nikdo tuto situaci pořádně neřeší. Při zdlouhavém čekání si tak někteří čekající odskakovali do supermarketu pro vodu nebo sušenky. Ve frontách musejí voliči čekat třeba ve městě Decatur v Georgii. Podle informací Agentury AP se v Georgii čekání protáhlo až na tři hodiny. Ve Washingtonu se před volebními místnostmi táhly dlouhé zástupy, i když ve městě pršelo.
Nyní voliči rozhodují o novém složení celé Sněmovny reprezentantů a třetiny senátu. V šestatřiceti státech vybírají také nové guvernéry. Oproti volbám před čtyřmi roky výrazně vzrostl počet lidí, kteří využili možnost hlasovat předčasně. Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti uvedlo, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by průběh voleb ohrožovaly kybernetické útoky.
Asi jedním z nejbedlivěji sledovaných soubojů současných voleb je klání o post georgijského guvernéra: ucházejí se o něj demokratka Stacey Abramsová, která by v případě zvolení byla první černošskou ženou v guvernérském úřadu, a současný republikánský guvernér Brian Kemp.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab