Babiš už loni v září v dopise předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudu Junckerovi a komisařce Vestagerové zdůraznil v souvislosti s prodejem huti význam zachování výroby a zaměstnanosti, informoval ČTK po dnešní schůzce s komisařkou Úřad vlády. Český premiér Evropskou komisi také požádal, aby prozkoumala transakce s emisními povolenkami a investiční plán potenciálního kupce. Proti prodeji se již dříve postavily i odbory. Domnívají se, že by prodej huť trvale a nezvratně poškodil.
AMO je členem skupiny ArcelorMittal patřící indickému miliardáři Lakšmímu Mittalovi, která podnik spolu s dalšími evropskými provozy prodává, protože chce koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Podle podmínek Evropské komise se musí některých podniků zbavit, aby neměla příliš velký podíl na evropském trhu. Liberty patří do globální skupiny GFG (Gupta Family Group) Alliance britského podnikatele s indickými kořeny Sanjeeva Gupty.
Dnešního setkání s Vestagerovou se zúčastnila i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) a státní tajemnice pro EU Milena Hrdinková. S eurokomisařkou jednali také o dopadech blížícího se brexitu. „Mluvili o tom, že po odchodu Spojeného království z Evropské unie poroste význam vnitřního trhu EU, který bude nutné posílit jak v klasické, tak i v digitální rovině,“ sdělil Úřad vády.
Čeští politici hovořili s komisařkou pro hospodářskou soutěž také o podpoře širokopásmového přístupu k internetu v České republice a dalších tématech.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk