Vídeň, tam se žije, tam se snoubí kultury. Islámský teror: Po knížeti další zásek

03.11.2020 10:32 | Zprávy

Není to jen Karel Schwarzenberg, kdo se nedávno vyjadřoval o tom, jak se v Rakousku někteří migranti velice dobře integrovali. Rakouskou metropoli nedávno chválil bývalý brněnský komunální politik Matěj Hollan. „To snoubení se tradiční vídeňské kultury s vlivy jiných kultur tu probíhá tak strašně přirozeně, hlavní město multinárodnostní monarchie se nezapře,“ řekl.

Vídeň, tam se žije, tam se snoubí kultury. Islámský teror: Po knížeti další zásek
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

Hollan si posteskl nad pádem Rakouska-Uherska, od kterého už uplynulo 102 let. „Vídeň potvrzuje každou svou návštěvou, že je to jedno z nejlepších měst k žití, jak se opakovaně vyjevuje v žebříčcích. To snoubení se tradiční vídeňské kultury s vlivy jiných kultur tu probíhá tak strašně přirozeně, hlavní město multinárodnostní monarchie se nezapře,“ prohlašoval Hollan a dodal, že se to projevuje hlavně u jídla.

Pochvaloval si kupříkladu Café Weidinger: „Nejlepší gulášovka, chleba s máslem se sardinkama, Tee mit Milch, kafe na způsob Einspänner (vídeňská káva prodávaná ve speciální malé skleničce). S dokonalým servisem a galantností.“

„A před tím v Jüdisches Museum Wien izraelský salát z okurek a pažitkového pesta, jejich rybí karbenátky nastudeno (Gefilte Fisch). Takovou židovskou restauraci už bohužel v Brně nemáme,“ pochvaloval si Hollan podnik, který je kousek od místa, kde se odehrála tragédie s již čtyřmi oběťmi. Vídeňské dobroty z podniků nepříliš vzdálených od místa činu chválil Hollan dále. „Domácí makový štrůdl v kombinaci s italskými jemně nakládanými sardinkami, babaganušem, libanonskými olivami, artičokama a tak dál. Do toho průběžně Waldviertel, Käsekrainer a jiné wursty, které kromě úplného centra prodávají staré babičky, který maj své Würstelstandy snad desítky let, nejlepší vejce Benedikt ever v kavárně Welt Museum Wien, gulášovka a Sacher v Café Hawelka, nebo pečené kaštany na ulici.“

„Je super, jak to tam všechno umí nenuceně koexistovat vedle sebe a doplňovat se. Určitě je tam zajímavý krom jídla i umění, ale to musí říct Miriam,“ ocenil Vídeň. A dodal, že Vídeň stihl zažít na poslední chvíli, protože v ní začínají platit podobná pravidla jako v Česku: „Od úterka je to taky všechno zamachlovaný, restaurace, muzea, koncerty a vstup do země jen na PCR. To musíme změnit, aby to šlo i na rychlé a spolehlivé antigenní, jinak zas budeme do konce jara zabarikádovaní...“ Dodejme, že momentálně jsou hranice mezi Českem a Rakouskem hlídané nikoliv kvůli covidu, ale kvůli možnosti, že by pachatel chtěl uniknout přes Česko.

Poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg naopak Rakousko odsuzoval za jeho odmítavý přístup k migrantům: „Bohužel i rakouská vláda přistoupila k tomu, že názor zemí Visegrádu sdílí. Rakousko přitom hodně migrantů přijalo a mnozí z nich se příkladně integrovali. Na to může být Rakousko pyšné,“ pravil Schwarzenberg.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Co tak najednou?

Proč jste z vlády, navíc tak narychlo vyhodil Bartoše? Tehdy jste tvrdil, že je to kvůli zpackané digitalizaci stavebního řízení. Nyní ji ale chválíte. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý.“ Bývalý německý ministr se s tím nepáral

23:05 „Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý.“ Bývalý německý ministr se s tím nepáral

„Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý,“ říká bývalý německý ministr financí Oskar Lafontaine pro Se…