Bezprostředně po volbách vypukla vnitrostranická krize v ČSSD, která hned v počátku vyjednávání zdržela. "Mohli bychom všichni podstatně přidat, protože už jsme ztratili těch 14 dnů na úvod. A myslím si, že by se dalo jednat řekněme po dvou po třech dnech," řekl novinářům Jurečka. První místopředseda lidovců je prý ale přesvědčen, že KDU-ČSL, ČSSD a hnutí ANO tempo schůzek urychlí.
Má smysl pokračovat?
Podle šéfa ANO Andreje Babiše ale tempo vyjednávání odpovídá politické realitě. "Je to přesně sedm dní, co jsme se poprvé potkali s ČSSD. Je to první týden a na prvním jednání jsme si řekli postup a strategii, takže je to týden," řekl při příchodu na nedělní schůzku s ČSSD Babiš. Podle něj je důležité, aby strany během dvou až třech týdnů prodiskutovaly oblasti, v nichž hrozí největší neshody.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp