„Elektronická evidence tržeb je represivním opatřením, které zvýšilo administrativní povinnosti a náklady několika set tisícům podnikatelům. Největší negativní dopad má zejména na malé a střední podnikatele a živnostníky,“ zdůvodnila ODS svůj návrh.
Vláda však považuje EET fungující pouze s nezbytnými výjimkami za nástroj, díky kterému lze narovnat podnikatelské prostředí a zajistit, aby někteří podnikatelé neměli neoprávněnou konkurenční výhodu spočívající v možnosti účtovat, díky vyhýbání se daňové povinnosti, nižší cenu za své zboží nebo služby, stojí ve stanovisku. Stanovisko poukazuje i na to, že obdobu systému EET má 17 členských států Evropské unie.
Vláda také zastává názor, že evidence tržeb ve vztahu k podnikatelům nepřináší významnější administrativní zátěž. Poukazuje i na to, že i další zákony, například zákon o ochraně spotřebitele, ukládají povinnost podnikatelům vydat doklad o poskytnuté službě nebo prodaném zboží.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab